Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 1.6.2019Den dětí, Zahrada Moravy
  • 23.6.2019Hurá prázdniny
  • 1.9.2019Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 8.9.2019Zábavné odpoledne – škola začíná
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Je to už tradice, že starosta Starého Města Josef Bazala otevírá klíčem plavební sezónu na Baťově kanále. Nejinak tomu bylo i v neděli 28. dubna 2019, kdy se od 13 hodin konalo v prostorách Přístaviště ve Starém Městě odemykání plavební sezóny pro letošní rok. »


Uctít památku obětem, které nepřežili bombardování cukrovaru na sklonku konce II. světové války přišli ve čtvrtek 18. dubna 2019 starosta Josef Bazala společně s místostarostou Martinem Zábranským. Devatenáct Staroměšťanů přišlo 16. dubna 1945 o život a tři lidé byli zraněni, když byl areál cukrovaru bombardován spojeneckými letouny. Zasaženo bylo tehdy šest budov. »


Konec dubna je v řadě měst a obcí na Slovácku termínem, kdy se stavějí na náměstích, hřištích nebo jiných veřejných prostorech májky. Výjimkou v tomto ohledu nebylo letos ani Staré Město. Kulturní srdce slováckého regionu. »


Úsměvy dětí, mávání do hlediště a připravená vystoupení, kterými děti popřály svým maminkám ke Dni matek. Tak vypadala neděle 12. května 2019 v divadelním sále Společensko-kulturního centra ve Starém Městě. Den matek se zde slaví tradičně druhou květnovou neděli. Svá vystoupení předvedly děti ze všech tří mateřských škol, tanečního odboru ZUŠ, ale i Střediska volného času Klubko nebo Orla. »

Veřejná sbírka na dostavbu kostela Svatého Ducha se bude konat 20. – 26. května 2019 na území Starého Města.
Upřímně děkujeme „Pán Bůh zaplať“ za vaše dary!

Dle údajů Českého statistického úřadu z roku 2011 80% kotlů na tuhá paliva v domácnostech nevyhovuje dnešním požadavkům na produkované emise. Ministerstvo životního prostředí na tuto situaci reaguje legislativními opatřeními – zákazem provozu kotlů 1. a 2. emisní třídy od září 2022, ale nabízí i pomocnou ruku, a to formou „kotlíkových dotací“ vyhlašovaným kraji, které jsou určeny na výměnu kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním 1. a 2. emisní třídy za nový ekologický zdroj vytápění – plynový kondenzační kotel, kotel na biomasu či tepelné čerpadlo.
Zlínský kraj vyhlašuje Program výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje III 10. září 2019 a elektronický příjem žádostí o poskytnutí dotace spustí 15. října 2019 v 8:00 hod. Pro občany je to poslední příležitost vyměnit stávající neekologický zdroj vytápění s využitím „kotlíkové dotace“!
Informační leták (pdf)


Meruňky, jablka, švestky nebo hrušky. Takové ovocné stromy byly vysazeny během března letošního roku v prostoru bývalé drůbežárny u Čerťáku. Pozemky tohoto areálu byly majetkem města již dříve, budovy odkoupilo město od soukromé společnosti v uplynulém roce za čtyři miliony korun a podle představ vedení města by na jejím místě měla v průběhu několika let vyrůst klidová odpočinková zóna plná stromů, laviček nebo hřiště. »


Vážení spoluobčané, jen o málo tématech se momentálně ve Starém Městě diskutuje tak intenzivně, jako o čapím hnízdě u Základní školy na Komenského ulici. Část občanů má námitky ve vztahu k ceně nově vystavěného stožáru. Pokusím se vysvětlit, jak celý projekt čapího hnízda vznikl.
V první verzi projektu bylo uvažováno s umístněním náhradních hnízd pro čápy v lokalitě Louky. Je to oblast přírodního charakteru, poblíž řeky Moravy a z hlediska habitatu čápů velmi vhodná. Tento návrh byl taky schválen příslušnými orgány životního prostředí. V tomto místě byla dokonce navržena dvě náhradní hnízda. »


Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město uspořádaly letos poprvé zajímavou akci. Učitelé odborného výcviku a žáci prvních a druhých ročníků různých učebních oborů se 7. 2. 2019 sešli, aby představili akci s názvem Zažij řemeslo. »

Ve čtvrtek 25.4.2019 proběhne v Žilině další Slovensko-český poradenský den.
Cílem tohoto slovensko-českého poradenského dne je informovat občany, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky, o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují atd.
Více na plakátě

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb