Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Průmyslová zóna ve Starém Městě by se mohla v nejbližší době podstatně rozšířit. Firmy projevily zájem o volné pozemky.
V průběhu let 2005 a 2006 vybudovalo Staré Město ulici Východní a do prostranství mezi dvěma kruhovými objezdy také přivedlo potřebné inženýrské sítě. Díky tomu tady vznikl základ pro výstavbu průmyslové zóny. Tyto pozemky pak nabídlo realitním kancelářím, kterým se podařilo některé z nich úspěšně prodat. Své sídlo tady našlo několik výrobních firem i docela rozsáhlá obchodní zóna. Po letech nezájmu se nyní zase objevily firmy, které by právě tady chtěly zřídit své nové výrobní haly. „Vznikají nám tam asi 4 ha pozemků, které jsou vhodné k zastavění. Prostor by mohl být ještě mnohem větší, ale situaci komplikuje vedení vysokého napětí. Nicméně se nám začaly hlásit společnosti, které by o tyto pozemky měly zájem“, vysvětluje starosta Josef Bazala.

Rada města tak schválila zadání projektové dokumentace na nezbytnou přístupovou cestu k této lokalitě. Navíc by projektanti také měli vytvořit možné varianty parcel, podle potřeb zájemců. „V současné chvíli jde asi o pět firem, s kterými postupně jednáme. Tři zájemci vypadají jako velmi vážní uchazeči, jak ale říká zkušenost, když se začnou pozemky prodávat, zájem se zvýší“, doplňuje starosta. Nové firmy, to jsou samozřejmě pro Staré Město především nové pracovní možnosti. Pro výrobce má tato lokalita velkou a nespornou výhodu, a tím je přímé napojení na obchvat i blízkost železnice. Kdo by se ale děsil dalších obchodních center, pro toho más starosta docela dobré zprávy: „Spíš to vidím na drobné podnikatelské subjekty, které potřebují rozšířit výrobu“.
První pozemky by radnice mohla odprodat prakticky hned. Za utržené prostředky by pak realizovala výstavbu nezbytné přístupové komunikace. A jak je ve Starém Městě obvyklé, i tady musí stavebníci počítat s průzkumy archeologů, kterémožné stavební práce přece jen maličko pozdrží.

Barbora Žáková

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb