imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Ve dnech 5. 2. – 7. 2. 2015 se v Brně uskutečnilo Mistrovství České republiky juniorů ve squashi, na které se tvrdě připravovali i oba sourozenci Panáčkovi.
Patricie, studentka SOŠG Staré Město, přešla do kategorie dívek do 19 let (G19) a vstupovala do turnaje jako nasazená 5/6. První zápas měla pod kontrolou a patřil k těm jednodušším, tak jej zvládla bez zaváhání. Ve čtvrtfinále se potkala s nasazenou Nikolou Věříšovou 3/4, se kterou nejednou svedla pětisetovou bitvu a ne vždy vítěznou. Patrika s nasazením bojovala od prvních míčků a prošla do semifinále ve třech setech. Po vítězných zápasech se jí nepodařilo porazit nasazenou jedničku, a tak ji čekal velmi důležitý poslední zápas o bronz s Denisou Rohunovou opět nasazenou 3/4. Vstup do zápasu se jí vydařil a první set vyhrála, pak ale přišly dva sety, které jí o vlásek utekly a prohrávala 1:2. Zmobilizovala veškeré síly, hlavně ty psychické, a po výborném a bojovném výkonu se jí podařilo vývoj zápasu otočit a zvítězit 3:2. Zaslouženě jí tak patří na Mistrovství ČR juniorů v kategorii G19 3. místo.
Dvanáctiletý Marek, žák ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, který patří do kategorie chlapců do 13 let (B13), si zahrál kromě své kategorie i se staršími v kategorii do 15 let (B15). Dvěma prvními zápasy v obou kategoriích prolétl bez ztráty setu a dostal se tak do čtvrtfinále obou kategorií. Ve čtvrtek ho ještě večer čekal velmi těžký zápas s kamarádem, ale také velkým soupeřem Peťou Nohelem, nasazeným jako turnajová 3/4. Očekávala se velká bitva, která se odehrává vždy, když se ti dva potkají, ale tentokrát Marek s obrovským odhodláním a nasazením svého soupeře přehrál a zaslouženě zvítězil ve třech setech a rázem byl v semifinále B15. Druhý hrací den si Marek dalším vítězným zápasem zajistil postup do semifinále i v B13. V semifinále B15 Marek bojoval, ale jeho věkový a výškový handicap byl natolik velký, že bylo nad Markovy síly se prosadit. Večer hladce vyhrál semifinálový zápas ve své kategorii a mohl se tak těšit, že si poslední den turnaje zahraje jedno finále a jeden zápas o 3. místo. Někomu síly docházely, ale Marek to rozhodně nebyl, naopak. První set ve finále soupeře svým nasazením a tempem absolutně dostal. Ve druhém setu měl najednou neuvěřitelné štěstí jeho soupeř a párkrát donutil také Marka chybovat, a ten prohrával 1:7, ale Marek stále soustředěně pokračoval ve hře a to se mu vyplatilo. Průběh druhého setu otočil a vyhrál jej 11:9. Ve třetím setu neponechal nic náhodě a lehce si došel pro titul Mistr České republiky juniorů v kategorii B13. Cíl, který si stanovil, už sice splnil, ale i tak ho ještě čekal boj o 3. místo v kategorii B15. Opět proti němu nastoupil soupeř o dva a půl roku starší a 40 cm vyšší, ale Marek jako vždy hrál a bojoval naplno ze všech sil. Soupeře potrápil a dokonce mu vzal set, ale nakonec mu podlehl 8:11 11:8 9:11 9:11.
Za předvedené výkony děkujeme a gratulujeme!

MP

Marek a Patricie Panáčkovi. Foto:MP

Patricie Panáčková. Foto:MP

Marek Panáček. Foto:MP

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.