Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 27.1.2018 19.00XXI. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
  • 3.3.2018Košt slivovice
  • 18.3.2018Jarní předvelikonoční jarmark
  • 23.3.2018Noc s Andersenem
  • 14.4.2018Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 17. ledna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


O tom, že hlídání dětí může mít i velmi smysluplný cíl se lze přesvědčit v Dětském klubu, který tvoří doplňkovou službu Tennis Clubu Staré Město. Zkušené lektorky se zde věnují předškolním i školním dětem. V příjemném prostředí dětské herny v tenisovém klubu, tak děti odmalička získávají pozitivní vztah k pohybovým aktivitám ruku v ruce s jazykovým vzděláváním a volnočasovými aktivitami, které rozvíjejí kreativní část jejich osobnosti.
Pro ty nejmenší ve věku od 2 do 6 let je program založen především na aktivním přístupu k pohybu. V současnosti děti ztrácí přirozené pohybové návyky, již od útlého věku věnují hodně času počítači a televizi, a proto přichází o svou obratnost, tělesnou vytrvalost, rychlost a bezprostřední touhu po pohybu. Z tohoto hlediska je denní náplň koncipována aktivně, a to ve všech oblastech rozvoje, které tvoří pohybové, výtvarné a hudební činnosti, čtení pohádek a mnoho dalších aktivit. Neméně důležitým prvkem jsou jazykové dovednosti, jež v dnešní době tvoří důležitou součást komplexního všeobecného vzdělání. Proto je velký důraz kladen na výuku cizích jazyků. Vše je pojato formou hry a s respektem k individuální osobnosti dítěte a jeho specifickým potřebám. Osobní přístup k dětem zajišťuje velikost skupinky do 7 dětí. Tato alternativa ke klasické školce nabízí maminkám, které se potřebují vrátit do práce možnost pravidelného hlídání. Samozřejmostí je však také hlídání nárazové dle potřeby každé maminky.
Dětem školního věku v rozmezí 5 až 12 let je určeno odpolední hlídání ve formě, která částečně nahrazuje školní družinu. Trávení volného času zde má ovšem jiný cíl, a to všestranný rozvoj schopností dítěte hrou, učením i sportovními aktivitami. Děti se také připraví na nadcházející školní den, lektorka dohlédne na vypracování domácích úkolů, čas je i na zlepšování jazykových dovedností a každý dostane zdravou svačinku. O dítě je postaráno od 12 do 17 hodin. Velikost skupinky se pohybuje od 5 do 25 dětí.

Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.tcstaremesto.cz

Vítejte v našem klubu! Foto: TC

Vítejte v našem klubu! Foto: TC

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Vizualizace ZUŠ

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb