Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Za pěkného a slunečného počasí se uskutečnil fotbalový turnaj přípravek žáků o pohár starosty města Josefa Bazaly. V sobotu 10. května na hřiště Rybníček přijela družstva ze sedmi oddílů: TJ Mařatice, 1. FC Slovácko, Fotbal Kunovice, SFK Holešov, FK Kozlovice, Slovan Bzenec a domácí TJ Jiskra.
Po nástupu družstev byl turnaj zahájen starostou Josefem Bazalou, organizační záležitosti všem přítomným sdělil Pavel Vlček, předseda klubu TJ Jiskra Staré Město a hlavní organizátor turnaje. Již v prvním zápasu nám udělali radost hoši z Jiskry, když porazili Mařatice 15:2. Celkově se fotbalisté TJ Jiskra Staré Město umístili na pěkném třetím místě. Za Jiskru také chytal nejlepší brankář turnaje Tomáš Tománek.

Milan Kubíček
Turnaj zahájil Josef Bazala. Foto: MK

Turnaj zahájil Josef Bazala. Foto: MK

Družstva malých fotbalistů při nástupu. Foto: Milan Kubíček

Družstva malých fotbalistů při nástupu. Foto: Milan Kubíček

Hřiště na Rybníčku ožilo fotbalovým mládím. Foto: MK

Hřiště na Rybníčku ožilo fotbalovým mládím. Foto: MK

Jiskra v čele okresního přeboru
Po jednadvacátém kole okresního přeboru byli fotbalisté TJ Jiskra Staré Město s 52 body na prvním místě s pětibodovým náskokem na druhé Buchlovice a od třetích Šumic je dělilo 12 bodů. V tabulce střelců byl Milan Smělík druhý (19 branek), třetí příčka patřila Pavlu Vlčkovi (18). Připomeňme si ve stručnosti poslední tři zápasy, které byly odehrány před uzávěrkou červnového čísla našich novin.

Kanonáda na Rybníčku
Staré Město – Bánov 13:1 (7:0)

V neděli 4. května burácely kolem Starého Města motorky, na okraji města na Rybníčku se střílelo jak u Verdunu. Domácí drtivě porazili Bánov 13:1. Hattrick zaznamenal P. Vlček, dvě branky vsítil O. Hastík, po jednom gólu přidali R. Hastík, R. Juráň, M. Smělík, V. Trubačík, O. Svoboda, M. Trubačík a K. Doseděl.

Staré Město – Nezdenice 3:1 (2:0)
V neděli 11. května přijely na Rybníček Nezdenice, ale žádnou díru do světa u nás neudělaly. Domácí jim nedali žádnou šanci a s přehledem zvítězili 3:1, když branky vsítili O. Hastík (2) a P. Vlček.

V huku puku buben
Hluk B – Staré Město 2:5 (1:2)

V neděli 18. května Jiskra potvrdila, že je rozjetá jak parní lokomotiva. Hlučanům na jejich hřišti naši hoši nedali žádnou šanci a s přehledem vyhráli 5:2, když autory gólů byli O. Hastík (2), M. Smělík, T. Kovács, M. Trubačík.
V pátek 23. května v 19 hodin bylo odehráno finálové utkání Poháru Okresního fotbalového svazu Jiskra Staré Město – Boršice u Blatnice na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti. Více o utkání napíšeme příště.

Milan Kubíček

Špetka humoru
Policisté před fotbalovým stadionem zastavili bavorák, protože za volantem seděl dobrman. „Zbláznil jste se?“, rozčilují se muži zákona na vedle sedícího muže. „Já za to nemůžu, stopoval jsem a tento jediný mi zastavil.“
NI

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb