Novinky

Nadcházející akce

  • 25ZářDen Zlínského krajeBaťův mrakodrap a přilehlé okolí 9.00 - 22.00
  • 2ŘíjMichalské slavnosti – Hody s právemStaré Město Říj 2 - Říj 3

Kalendář akcí

< Září 2021 >
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25Den Zlínského kraje from 9.00 to 22.00
26
27 28 29 30      

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Upozornění pro občany:

Vážení spoluobčané,
ve Starém Městě se objevily skupinky osob, které se vydávají za pracovníky a chtějí vám udělat práci , kterou jste si neobjednali, a chtějí za ni zaplatit. Dejte si pozor na podobné osoby, které jsou dokonce oblečeny v reflexních vestách jako pracovníci firem. Nejste povinni si žádnou takovou práci nechat vykonat a platit za ni. V případě neodbytnosti dotyčných volejte městskou policii 572 416 416 popř. státní policii 158. Prosím upozorněte své starší příbuzné, Ať se nenechají napálit.


Silniční doprava v našem souměstí je jedním z velkých problémů našeho regionu. Když jedete v odpoledních hodinách přes Kunovice, musíte počítat se zpožděním. Věci se ale dávají do pohybu. Společně s panem starostou Ing. Kamilem Psotkou i panem místostarostou Mgr. Martinem Zábranským jsme byli v pondělí 12. července přítomni zahájení rekonstrukce a částečného rozšíření silnice I/55 v průtahu městem Kunovice. Cílem stavby je zajištění plynulosti a bezpečnosti silničního provozu. V současné době na tomto úseku doprava dlouhodobě vázne a ročně se zde stane více než dvacet dopravních nehod.
První dopravní omezení začne platit od 19. července, kdy během uzavírky pracovního úseku na silnici I/55 budou řidiči využívat objízdnou trasu přes obec Míkovice a silnici I/50. Na 1200 metrů dlouhém úseku se budou přidávat řadící pruhy, dojde i k přesunu přechodů. První část prací skončí na konci listopadu tohoto roku, celá stavba bude dokončena v první polovině příštího roku.
Vím, že je tato situace pro následující měsíce velkou komplikací pro mnohé z Vás, kteří míříte za prací do Kunovic, do zdejší průmyslové zóny, do Ostrožské Nové Vsi, Hluku nebo i dále, a tak bych Vás rád požádal především o trpělivost. Rekonstrukce úseku v Kunovicích je prvním krokem ke zlepšení dopravy. Ještě nás v příštím roce čeká kompletní rekonstrukce silničního mostu přes Moravu u Rybáren.
Co je ovšem podstatné, už v roce 2023 bychom mohli začít využívat dálnici D55 v úseku mezi Babicemi a Starým Městem, o rok později by už velké množství aut mělo pokračovat po D55 až do Moravského Písku.
Prosím tedy o Vaši trpělivost a pochopení.
Děkuji.

Josef Bazala
senátor

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Ilustrační

Foto: Ilustrační

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb