Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz


Již několik let po sobě se Staré Město umisťuje na špici soutěže v rámci Zlínského kraje, ve sběru vysloužilého elektroodpadu, kterou vyhlašuje se Zlínským krajem společnost Elektrowin. S tímto prvenstvím souvisí i finanční odměna ve výši 20 000 korun, kterou převzal z rukou zástupce Elektrowinu místostarosta Martin Zábranský.
„Ocenění se udělují na základě Dohody o spolupráci při řešení projektu Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení a odděleného sběru elektroodpadu ve Zlínském kraji,“ řekl Jan Marxt ze zákaznického oddělení Elektrowin.
Mezi městy v kategorii nad 4 000 obyvatel s největší výtěžností sběru za rok 2019 zvítězilo již po páté Staré Město. Každý z celkem 6 661 místních odevzdal průměrně 7,4 kg spotřebičů, což je oproti většině jiných měst téměř dvojnásobné číslo.
Michal Jurda, externí poradce Elektrowinu pro Zlínský kraj, připomíná, že Staré Město je doslova sběratelem Elektrooskarů: „Zdejší obyvatelé jej dokázali získat už čtyřikrát, nepřetržitě v letech 2015–2018, po loňské pauze dobyli vítězství znovu,“ vypočítává.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb