Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


Téměř padesátka parkovacích míst vznikne v blízkosti vlakového nádraží ve Starém Městě. V oblasti nádraží, kde je dlouhodobě problém s parkováním motorových vozidel, pronajalo město od Českých drah nevyužívané pozemky i s kolejemi. Ty budou odstraněny a na volném prostranství vzniknou parkovací místa, která jsou u nádraží dlouhodobě potřeba.
„Pracovníci dodavatele stavby již začali s odstraňováním betonových konstrukcí, betonové jímky a části dřevin. Na geotextílii budou naváženy a zhutňovány jednotlivé vrstvy drceného kameniva, které bude sloužit jako vrchní vrstva,“ uvedl starosta Josef Bazala.
Investice, která u vlakového nádraží rozšíří počet parkovacích míst na celkových 80, přijde městskou pokladnu na 2,3 milionu korun.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb