Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem ZRUŠENO
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
  • 23.10.2020Oslava založení ČS, lampióny
  • 24.10.2020Šutry – česko-slovenské bonsajové dny
  • 7.11.2020Svatomartinská slavnost
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Od listopadu 2019 do 1. září letošního roku probíhaly na budově Domu s pečovatelskou službou č. p. 2015 v ulici Bratří Mrštíků stavební práce, jejichž cílem je snížení spotřeby energie na vytápění.
Objekt domu s pečovatelskou službou byl postaven v letech 1997 – 1999, v době, kdy na energetickou náročnost budov, zejména při vytápění, nebyl brán zřetel.
Dům s pečovatelskou službou je kompletně zateplen a došlo k výměně oken a vstupních dveří. Nové výplně otvorů jsou opatřeny izolačními trojskly. Proběhla i rekonstrukce kotelny DPS. Původní plynové kotle, které sloužily jako zdroj vytápění, byly již na hranici životnosti a nahradily je kotle nové. Také solární systém používaný pro předehřev teplé vody již po technické stránce nevyhovoval a byl nahrazen novým. V rámci stavebních opatření proběhla i oprava lodžií, schodiště v zadní části budovy a oprava elektroinstalace.
Zateplením budovy se sníží spotřeba energie na vytápění a emise CO2 o 46 %.
Projektovou dokumentaci zpracovala architektonická a projekční kancelář G G ARCHICO a. s. , Uherské Hradiště. Stavební práce provádí sdružení KODRLA s. r. o. a Vodohospodářské stavby Javorník-CZ s.r.o., vedoucím společníkem je firma KODRLA s. r. o., Huštěnovice.
Z celkových nákladů projektu 21,8 mil. Kč připadá 1,1 mil. Kč na přípravné a projekční práce a výkon odborného technického a autorského dozoru a 20,7 mil. Kč na samotnou realizaci.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Na realizaci energeticky úsporných opatření město získalo dotaci ve výši 5,3 mil. Kč.

Město postupně provádí zateplení veřejných budov ve svém vlastnictví, jsou již zatepleny mateřské školy, budovy základní školy č. p. 715 a 1720 a dům s pečovatelskou službou v ulici Velehradské. V současnosti se dokončují opatření ke snížení energetické náročnosti budovy ZŠ č. p. 1000.

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb