Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Aktuální informace ke COVID-19
Žádosti, oznámení, formuláře
Provoz úřadu, informace


Podle plánu pokračuje ve Starém Městě stavba Cyrilometodějského centra vedle Velkomoravského památníku. Nová budova Slováckého muzea za dvě stě milionů korun, kterou financuje Zlínský kraj, bude stát v těsném sousedství Kostela Sv. Ducha a Velkomoravského náměstí a bude spojena spojovacím krčkem s Památníkem Velké Moravy.
V prostorách nové budovy vzniknou nejen nové expozice Slováckého muzea, ale také depozitář a studovny pro archeology. Ti tak budou mít své zázemí přímo nad jedním z nejvýznamnějších nalezišť z dob Velkomoravské říše. Tato oblast byla již mnohokrát prozkoumána, ale i přesto se při výkopech základů nové budovy objevily zachovalé pozůstatky několika osob. Tento nález překvapil i samotné archeology v čele s doc. Galuškou.
Během stavby došlo kromě nálezu kosterních pozůstatků také k nálezu plynu. Kvůli němu musela být stavba zastavena a na místo byl svolán krizový štáb spolu s odborníky z báňského institutu, aby vyloučili možné nebezpečí výbuch plynu. Ten by mohl ohrozit nejen stavbaře, ale i obyvatele okolních domů. Nebezpečí se naštěstí nepotvrdilo, a stavba tak mohla pokračovat.
Během stavby se stala také jedna kolizní situace. Jeřáb při otáčení narazil do skleněných tabulí sousedního kostela a dvě z nich rozbil.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb