Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.12.2020Setkání spolků - ZRUŠENO
  • 5.12.2020Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš - ZRUŠENO
  • 6.12.2020Vánoční jarmark - ZRUŠENO
  • 13.12.2020Vánoční zpívání - ZRUŠENO
  • 23.1.2021Ples města Staré Město
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

ZŠ Staré Město navazuje na dlouholetou tradici a nabízí ve školním roce 2020/2021 pro žáky 6. tříd studium ve třídě s rozšířenou výukou matematiky a informatiky.
Zkoušky do této třídy se skládají z písemného testu z matematiky a z psychotestu. Proběhnou v pondělí 15. června 2020 v 8 hodin v budově II. stupně, Komenského 1720. Přihlášku, která je k dispozici ke stažení na webu školy, lze doručit do pondělí 1. června 2020.

V hodinách matematiky budou žáci řešit nestandardní aplikační úlohy, pracovat s programem Cabri Geometrie apod. V informatice se naučí používat programy pro vektorovou grafiku, pro 3D grafiku, zvládnou základy tvorby www stránek i základy programování (3D tisk) a počítačové grafiky. Žáci budou mít k dispozici dvě zcela nové, moderně vybavené počítačové učebny, tablety včetně grafických tabletů a robotické stavebnice. V 6. a 8. ročníku se zúčastní matematického soustředění. Další výuka odborných předmětů probíhá v nově rekonstruovaných učebnách školní budovy II. stupně – viz odkaz virtuální prohlídka školy na webu.
Základní škola má dlouholetou tradici v organizování okresních kol Matematické olympiády, Pythagoriád, Matematického klokana, soutěží v textovém a grafickém editoru apod.

Věříme, že škola bude pro Vaše děti přínosem.

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb