Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.1.2020XXIII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
  • 1.2.2020 20.00Zimní pohádka
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Všude přítomná vůně svařeného vína, horké medoviny a vánoční atmosféra na každém kroku. Tak vypadal každoroční Vánoční jarmark, který se uskutečnil v neděli 8. prosince 2019 na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě. Slavnostní akci zahájil svým projevem starosta Josef Bazala společně s místostarosty Martinem Zábranským a Kamilem Psotkou.
Letošní počasí nebylo zcela vánoční. Připomínalo spíše počasí, které bývá běžnější při velikonočním jarmarku. Po sněhové nadílce nebylo díky vysokým teplotám ani památky, ale o svařená vína ve stáncích byl mezi návštěvníky i tak veliký zájem. Pocit hladu zahnali příchozí návštěvníci zabíjačkovými specialitami nebo klobásou.
Největší zájem ale i letos představovalo vystoupení některé z dětských skupin, které se na pódiu představily.
Své nacvičené pásmo předvedli děti z Dolinečky I. a II., děti z mateřských školem Rastislavova a Komenského, členové FS Dolina nebo Repetilky. Chybět nemohly ani stálice z domácí folklórní scény v podání Cimbálové muziky Bálešáci nebo Staroměští mládenci.
Pomyslnou tečku za pásmem vystupujících souborů udělala country kapela Štrůdl.
V prostorách Jezuitského sklepa připravily pracovnice Střediska volného času Klubko pro děti skvělý program a na závěr nechyběla ani pohádka Lotrando a Zubejda ztvárněná divadelním spolkem Letodiv.
Za přípravu nedělního programu si zasloužila velký dík kulturní komise, která organizuje většinu kulturních akcí ve Starém Městě.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb