Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 8.12.2019Vánoční jarmark
  • 15.12.2019Vánoční zpívání
  • 25.1.2020XXIII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Oznámení o omezení provozu mateřské školy Komenského

Z důvodu havárie potrubí ležaté kanalizace v mateřské škole Komenského, budou v týdnu od 2.12.2019 do 6. 12. 2019 probíhat v druhé třídě stavební práce. Prosíme rodiče dětí z 1. a 2. třídy o pochopení a žádáme je o ponechání dětí po tuto dobu doma.

Ředitelka MŠ  Mgr. Kateřina Pavlišová


Další díl pořadu Za muziků do sklepa představil Soubor písní a tanců Dolina společně s Cimbálovou muzikou Bálešáci v sobotu 9. listopadu 2019 v Jezuitském sklepě. Sobotní vystoupení neslo název Eště svadba nebyla a jak už název napovídá, jednalo se o představení krojů a krojových součástí na svatbu. Organizátorům v čele s Jitkou Feldvábelovou se podařilo zajistit na sobotní večer šest párů z různých částí Moravy, které přišly společně se zástupci jednotlivých oblastí obřadní kroje nejen ukázat, ale také popsat a vysvětlit z čeho se skládaly jednotlivé části kroje.
Návštěvníkům v téměř vyprodaném Jezuitském sklepu se tak představili zástupci Kopanic, Zálesí, Uherskohradišťska, Podluží, Horňácka a na poslední chvíli přislíbili účast také zástupci Valašska. Jak je známo, kroje se v jednotlivých oblastech liší svojí barevností a zdobením, vždy podle bohatosti jednotlivého kraje. Kromě figurantů, kteří se ukázali mnohdy v originálech krojů starých někdy i více než sto let se, zatančili v několika vstupech návštěvníkům také členové Doliny.
Celý nádherný a poučný večer byl zakončen nezbytnou besedou u cimbálu. Organizátorům patří veliké díky za organizaci tohoto večera.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb