Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 8.12.2019Vánoční jarmark
  • 15.12.2019Vánoční zpívání
  • 25.1.2020XXIII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Oznámení o omezení provozu mateřské školy Komenského

Z důvodu havárie potrubí ležaté kanalizace v mateřské škole Komenského, budou v týdnu od 2.12.2019 do 6. 12. 2019 probíhat v druhé třídě stavební práce. Prosíme rodiče dětí z 1. a 2. třídy o pochopení a žádáme je o ponechání dětí po tuto dobu doma.

Ředitelka MŠ  Mgr. Kateřina Pavlišová


Dne 26. září se v základní škole uskutečnil neobvyklý Školní farmářský den. V dopoledních i odpoledních hodinách se žáci školy i široká veřejnost mohli seznámit s tradičními řemesly, jako je paličkování, řezbářství, košíkářství, mohli si vyzkoušet práci s kolovratem, drátkování, výrobu svíček. Díky aktivnímu zapojení žáků II. stupně mohli také ochutnat chutné domácí pomazánky a zdravé smoothie. Žáci nás také zasvětili do výroby voňavých levandulových panenek a do práce s modelovací hmotou. Žáci I. stupně si pak připravili výrobu barevného textilního prostírání a pohráli jsme se také s vlnou…
Na dalších zastaveních byl stánek s poznáváním obilnin a bylin, zkusili jsme si náročné dojení modelu krávy a zastavili jsme se také u stánku se slováckými vzory a ochutnali tradiční bramborové spirály. Odpoledne zpestřil svým vystoupením folklórní soubor Dolinečka. Vše jsme zakončili teplým čajem, dospělí pak výbornou fair trade kávou.
Počasí vyšlo na jedničku a všem se tato akce připravovaná ve spolupráci se SVČ Klubko a krajskou organizací Líska velmi líbila. Bylo to příjemné zpestření všedního dne babího léta.
Celý vzdělávací a zábavný den se mohl uskutečnit díky realizaci několika projektů, za podporu děkujeme:
Projekt „POMOZTE NÁM ZACHRÁNIT FARMÁŘE, jeho příběh minulý a budoucí II“. Financováno z projektu Ministerstva zemědělství č. 48/2019.

Odpolední program určený pro rodiče s dětmi a veřejnost proběhl za podpory projektu Místní akční plán ORP Uherské Hradiště II, reg. číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008649
a projektu Rozvoj SVČ Klubko – Šablony II., reg. Číslo CZ.02.3.X/0.0/18_063/0009032
MSMTLískaMAPAgrární komora Zlín

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb