Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.3.2020Výtvarná soutěž
  • 7.3.2020Košt slivovice
  • 27.3.2020Noc s Andersenem
  • 29.3.2020Jarní předvelikonoční jarmark
  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Podklad k projednání návrhu projektového řešení stavby Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf)


V říjnu letošního roku se zahrada v plné kráse otevřela dětem. V rámci svého environmentálního programu mateřská škola využívá zahradu k rozvíjení kontaktu dětí k přírodě, a proto bylo základním požadavkem při zpracování projektu využívání zahrady a herních prvků během celého roku k učení, hře, pohybu i odpočinku.
Modernizace zahrady zahrnovala terénní a sadové úpravy a instalaci herních prvků z přírodních materiálů. Celkem bylo v zahradě vysázeno 28 kusů keřů různých druhů vhodných do prostředí, kde se pohybují malé děti. Trvalkové záhony obsahují celkem 139 kusů rostlin. Součástí realizace byla i regenerace trávníku na celkové ploše 494 m2. Ze 21 kusů nových herních prvků jmenujme například smyslový chodníček, hmyzí hotel, broukoviště, svahovou skluzavku nebo sestavu vyvýšených záhonů.
Na budování budování zahrady se podílely i samotné děti, společně s rodiči vysázely bylinný záhon a budou o něj dále pečovat.
Realizace přírodní zahrady byla podpořena Státním fondem životního prostředí ČR ve výši 500.000 Kč. Z vlastních zdrojů město Staré Město uhradilo 308.723 Kč.

Darina Málková
Foto: Darina Málková

Foto: Darina Málková

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb