Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2019Oslava založení ČS
  • 8.11.2019Svatomartinská slavnost
  • 1.12.2019Vánoční jarmark
  • 5.12.2019Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 6.12.2019Setkání spolků
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování

Město Staré Město v současné době zpracovává Plán rozvoje sportu ve Starém Městě pro období 2020 – 2025. Součástí plánu rozvoje sportu je i provedení tří dotazníkových šetření: mezi příspěvkovými organizacemi města a sportovními organizacemi působícími na území města, mezi žáky 6. a 8. ročníků základní školy a studenty 2. ročníků Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město a mezi veřejností. Do konce měsíce října budou mít všichni obyvatelé Starého Města možnost zapojit se do průzkumu veřejného mínění, který je zaměřený na zjišťování spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování a sportovních aktivit a jejich potřeb. Je možné si je také vyzvednout a následně odevzdat tištěnou verzi dotazníku na podatelně městského úřadu.

Vyplnit dotazník

Veřejná sbírka

Veřejná sbírka na dostavbu kostela Svatého Ducha se bude konat 14. – 20. října 2019 na území Starého Města.
Upřímně děkujeme „Pán Bůh zaplať“ za vaše dary!


Druhý zářijový víkend 7. – 8. 9. 2019 byl v šachovém kalendáři vyhrazen Mistrovství České republiky žáků v Rapid šachu.
Ze Staroměstských mládežníků se na toto mistrovství z krajské kvalifikace probojovalo toto kvarteto. Vlastimil Babula jr. H14, Matěj Babula H10, Bayarjavkhlan Delgerdalai H10 a Klárka Spáčilová D12. Na turnaji se sešla celá republiková mládežnická elita, která v šesti kategoriích bojovala o republikové tituly. V nejstarší kategorii chlapců do 14 let hrál Vlastimil Babula junior, který se ziskem 5,5 bodu skončil na pěkném 13. místě. V dívkách do 12 let bojovala Klárka Spáčilová, která uhrála 5 bodů což jí stačilo na velmi pěkné 9. místo!
Největším úspěchem pro staroměstské barvy byla kategorie chlapců do 10 let. Matěj Babula (prostřední z tria šachových sourozenců) uhrál v turnaji 6 bodů a 8. místem vysoko předčil své nasazení do turnaje. Náš druhý účastník nejmladší kategorie Bayarjavkhlan Delgerdalai, odehrál skvěle celý turnaj a v konečném pořadí získal 6,5 bodu a tím i bronzovou medaili za třetí místo!!! Tento 9-ti letý chlapec mongolského původu je velkou nadějí staroměstského šachu a brzy by se měl objevit v mládežnických reprezentacích ČR. Jen pro zajímavost, oba naši mladí Maťej i Džavcha (přezdívka) dokázali v turnaji porazit nedávného Mistra světa do 8 let Jirku Boušku z Polabin!
V doprovodném Openu nastoupil i nejmladší z bratrů Babulových Tomáš, který ve svém prvním republikovém turnaji uhrál 3 body. Výkonný výbor ŠK St. Město spolu s Komisí mládeže ŠK děkují všem účastníkům turnaje za úspěšné výsledky a vzornou reprezentaci klubu. ŠK St.Město děkuje také rodičům a trenérům naší mládeže za podporu a přípravu šachových mládežníků. V úplném závěru patří poděkování všem našim sponzorům mládeže a Měú Staré Město za finanční podporu šachové mládeže, bez které bychom na tyto úspěšné výsledky nikdy nedosáhli.

předseda Komise mládeže ŠK St.Město Antonín Macháček

Foto: předseda Komise mládeže ŠK St.Město Antonín Macháček

Foto: předseda Komise mládeže ŠK St.Město Antonín Macháček


Foto: předseda Komise mládeže ŠK St.Město Antonín Macháček

Foto: předseda Komise mládeže ŠK St.Město Antonín Macháček

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb