Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.1.2020XXIII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
  • 1.2.2020 20.00Zimní pohádka
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Zemědělská společnost Školní hospodářství, která patří od roku 2004 Městu Staré Město, vykázala za rok 2018 zisk 324 000 korun. Prodej vypěstovaných plodin tak skončil podstatně lepším výsledkem než předešlý rok, kdy hospodaření společnosti skončilo v červených číslech se ztrátou 441 tisíc korun. Společnost pěstuje na téměř 275 hektarech čtyři zemědělské plodiny. Pšenici, řepku ozimou, kukuřici a sóju. Největší podíl obhospodařované plochy patřil pšenici, kterou zemědělci vysadili na 91,47 hektarech, následovala kukuřice na 88,44 hektarech, řepky pěstovali necelých 85,52 hektarů a nejmenší část, 9,28 hektarů, patřila sóji.
„Na produkci rostlinné výroby v uplynulém roce mělo vliv velké sucho v měsících duben až červenec. Sucho se projevilo především u zrnové kukuřice,“ uvedl v závěrečné zprávě ředitel Školního hospodářství Josef Slezák a dodal, že pro rok 2019 bylo zaseto 126,27 ha pšenice ozimé, 85,91 ha řepky, 50,46 ha kukuřice a 10,89 ha sóje.
„Na výsledek hospodaření za letošní rok si budeme muset ještě počkat,“ dodal Josef Slezák.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb