Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


První květnový víkend patří k velké radosti milovníků rychlých strojů již tradičně motocyklovým závodům pod názvem C.S.O. Slovácký okruh o cenu Bohumila Kováře. Více než čtyřkilometrová trať přilákala na sedmnáctý ročník více než dvě stovky závodníků. Pouze první ročník oblíbeného amatérského závodu se jel na trati vybudované na kunovickém letišti. Všechny další ročníky již pořadatelé směřují do ulic Starého Města a na silniční obchvat.
O tom, že se nejedná o závod populární pouze mezi českými jezdci, svědčí i každoroční účast zahraničních závodníků zejména ze Slovenska a Rakouska. Je to dáno zejména atraktivitou tratě, která vede nahoru po Velehradské ulici, přes most na obchvat a potom zpátky kolem Tradixu, kde se nachází prostor startu a cíle, a opět k Velehradské ulici. Není bez zajímavosti, že právě na obchvatu mohou někteří závodníci dosáhnout se svými stroji rychlosti i více než 200 km/h.
Po loňské premiéře v roli ředitele závodu se opět představil pan Tomáš Jenčovský. Ten tak vystřídal dlouholetého ředitele zdejších závodů pana Jiřího Svobodu
„Myslím, že XVII. ročník se uskutečnil díky vedení společnosti C.S.O., která se tak stala generálním partnerem motocyklových závodů. Rád bych vyjádřil poděkování organizačnímu týmu, který odvedl kus poctivé práce. Děkuji i dalším sponzorům, donátorům, Zlínskému kraji, městu Staré Město za finanční a materiální pomoc. Děkuji i všem organizátorům, dobrovolníkům, hasičům, kteří připravili trať a občanům města, že našli pro pořádání závodů pochopení“ uvedl starosta Josef Bazala.
Organizátoři připravili pro letošní ročník novinku, kdy se poprvé v ulicích Starého Města jela i kubatura závodních strojů nad 600 ccm. Na trati dlouhé 4200 metrů soutěžili jezdci ve 14 kategoriích.
XVII. ročník byl oproti minulým létům poznamenán velmi chladným, deštivým a větrným počasím během celého víkendu. Zřejmě i to mohl být jeden z důvodů, proč bylo kolem trati méně diváků a na trati více nehod závodních strojů, než tomu bylo při minulých ročnících. Díky nešťastné náhodě byl při trénincích dokonce lehce zraněn i ředitel závodu. Důležité ovšem je, že se všichni vrátili v pořádku domů a že v příštím roce, doufejme, vyjde pořadatelů hezčí počasí.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb