Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 1.6.2019Den dětí, Zahrada Moravy
  • 23.6.2019Hurá prázdniny
  • 1.9.2019Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 8.9.2019Zábavné odpoledne – škola začíná
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Milovníci folkloru mohou jásat. Staroměstská cimbálová muzika Bálešáci pokřtila nové CD nesoucí název Široko, daleko, které nahráli během letošního jara. Představení a křest se uskutečnil v prostorách Společensko – kulturního centra. O tom, že je ve Starém Městě o folklor a cimbálovou muziku zájem, svědčí i vyprodaná místa a diváci, kteří si vstupenky zakoupili, rozhodně nemuseli litovat. Bálešáci vedení Tomášem Vavříkem předvedli parádní zážitek nejen po poslechové, ale svým bezprostředním přístupem i po vizuální stránce.
„O vzniku se mluvilo už před dvěma lety, ale skutečně usilovně se na něm začalo pracovat až letos v lednu,“ řekl umělecký vedoucí CM Bálešáci, Ondřej Bazala.
Na nové desce jsou nové i upravené čísla. Jak už je to u Bálešáků obvyklé, většinu úprav si prováděli sami, zejména je má na svědomí právě umělecký vedoucí. Na dvě čísla si ale pozvali na pomoc kamarády z Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Na tvorbě nového nosiče se kromě Bálešáků podíleli také Staroměští mládenci nebo Repetilky. „Velké poděkování bychom rádi směřovali zvukovému režisérovi Petru Prokopovi a hudebnímu režisérovi Petrovi Gablasovi z Cimbálové muziky Harafica, za jejich profesionální práci,“ dodal Ondra Bazala.
Celým večerem provázel Honza Pluhař a zhostil se nelehkého úkolu na výbornou. Připravený program dostál jediné změny, a to, když ze zdravotních důvodů nemohla vystoupit „folklorní celebrita“ Miroslav „Píďa“ Blaha. Jeho indispozici nahradila hbitě a špičkově další stálice místní folklorní scény, Erik Feldvábel.
Také on svým vystupováním napomohl k tomu, že se celý večer vydařil a návštěvníci odcházeli nadmíru spokojeni.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb