Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Instalaci klimatizace, zkvalitnění akustiky a vybroušení a navoskování parket má za sebou staroměstské Společensko-kulturní centrum ve Starém Městě. Dosavadní podmínky uvnitř sálů byly zejména v teplejších dnech problematické. Při plně zaplněném divadelním sále, zejména při školních besídkách nebo akcích pořádaných ZŠ, byla teplota v sále nepříjemně vysoká. Lépe na tom ale nebyl ani sportovní sál, kde při sportovních výkonech nebo kulturních akcích nebyla možnost ochlazení vzduchu. Klimatizace se dočkal také sál v prvním patře. Všechny sály jsou tak nově opatřeny pěti klimatizačními jednotkami.
Dalším nešvarem, kterým bývalá Sokolovna trpěla, byla zvuková nedostatečnost ve smyslu dozvuků. Zpracovaná studie prokázala, že zvuková situace v sále je skutečně nedostatečná, a bylo rozhodnuto o instalaci akustických podhledů u stropu. „Dříve se podobné skutečnosti neřešily. Lidé byli rádi, že mají prostor, kde se mohou scházet a pořádat různé akce. V dnešní době je to bohužel nedostatečné. Jsme z provozu větších prostor vyučení a víme, co se musí udělat. Stejně jsme k tomu přistupovali i v nově vybudovaném sálu pod kostelem, kde jsme toto řešili hned při výstavbě. Naštěstí naše sály mají rovné stropy a instalace nebyla nijak složitá,“ uvedl ředitel SKC Staré Město, Roman Janík.
Investice dosáhla celkově do výše téměř dva miliony tři sta tisíc korun.
Poslední z řady rekonstrukcí a zlepšení stavu v letošním roce se v sálech SKC dočkala parketová podlaha. Ta se podle Romana Janíka musí každé dva roky vybrousit a navoskovat, aby byla i nadále udržována v provozu schopném stavu.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb