Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 9.12.2018Vánoční jarmark
  • 16.12.2018Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Čtvrtek 15. listopadu 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Úmorná, dlouho trvající vedra se podepsala na rekordní návštěvnosti staroměstského koupaliště během letních měsíců. Pro mnohé obyvatele nejen ze Starého Města bylo koupaliště, které prošlo v loňském roce rozsáhlou rekonstrukcí, jedinou možností, jak se alespoň trochu zchladit.
Teplota na teploměrech ukazovala na přelomu července a srpna často více než 35 stupňů ve stínu, a lidé tak dennodenně vyráželi na koupaliště. Ve dnech, kdy byla největší horka, bývalo na koupališti okolo tisíce návštěvníků denně. Teplota v bazénu byla okolo 25 stupňů a to trochu dělalo vrásky na čele řediteli SKC Staré Město Romanu Janíkovi, který má správu koupaliště na starosti. „Samozřejmě jsme měli obavy, aby se nám dařilo udržet kvalitu vody v normě. Naštěstí veškeré technologie pracovaly bez větších problémů a také díky tomu jsme nezaregistrovali žádné zdravotní komplikace spojené s kvalitou vody v bazénech, ať už hlavním nebo dětském brouzdališti,“ uvedl Roman Janík. Kvalitu vody pravidelně kontrolovali pracovníci hradišťské hygieny, kteří během rozborů odebraných vzorků neodhalili žádné překročení limitních hodnot.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb