Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Sobota 16. února 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

Vážení spoluobčané,
z důvodu poškození hlavní řídící jednotky světelné signalizace křižovatky u radnice bude světelná signalizace dočasně mimo provoz. Oprava proběhne nejpozději do 20.02.2019.


Děkujeme za pochopení.


Jako velmi úspěšnou mohou hodnotit letošní sezónu tanečnice ze Základní umělecké školy Uherské Hradiště – pobočky Staré Město. V dubnu žákyně tanečního oboru ZUŠky ze třídy Jarmily Krystoňové již popáté reprezentovaly naše město na Celostátní soutěži v klasickém tanci – Pardubické Arabesce. Z Pardubic si namísto perníkového srdce přivezly 1. místo za choreografii Trio přítelkyň z baletu Spící krasavice. Oceněny byly žákyně Ludmila Gieslová, Aneta Tomková a Dominika Marková, Dominika Marková nadto získala 4. místo a Čestné uznání za variaci Harlekyniada.
Soutěže se zúčastnily i mladší baletky a se ctí obsadily 8. – 13. místo: Emílie Pospíchalová, Eliška Mikušová, Ema Hlavsová, Marie Hofmanová a Justina Jurásková se ve východních Čechách představily v choreografiích Pipi, Svanilda, Alenka v říši divů a Mazurka.

O svých kvalitách přesvědčil taneční obor také v regionálních soutěžích. V krajském kole, které proběhlo v Bojkovicích, nezůstaly stupně vítězů osamocené: 1. cenu, Zlaté pásmo s návrhem na postup, získala choreografie vyučující Jitky Adamíkové s poetickým názvem S láskou Anna Frank. Další dvě stříbra a ocenění za čistotu a provedení klasické taneční techniky získala taneční díla Mořské vlnky a Tajemství staré truhly v uměleckém pojetí Jarmily Krystoňové.

V Uherském Hradišti se na začátku září již tradicí stalo taneční vystoupení v nezvyklém prostředí – na střešní kopuli Kina Hvězda při příležitosti slavnostního zahájení nové sezóny oper a baletů. Letos se filmový svět prolnul naopak s prostředím přirozeným spíše pro taneční boty a baletní piškoty. Celoroční dril a vyšperkovávání jednotlivých choreografií tak završil květnový Taneční večer s podtitulem „V kině“ ve vyprodaném Klubu kultury, kde umění staroměstských a kunovických baletek podtrhly obrazy z filmů promítané na plátně.

Marika Blažková

Foto: Marika Blažková

Foto: Marika Blažková


Foto: Marika Blažková

Foto: Marika Blažková


Foto: Marika Blažková

Foto: Marika Blažková

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb