Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Sobota 16. února 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

Vážení spoluobčané,
z důvodu poškození hlavní řídící jednotky světelné signalizace křižovatky u radnice bude světelná signalizace dočasně mimo provoz. Oprava proběhne nejpozději do 20.02.2019.


Děkujeme za pochopení.


Dne 9. 6. 2018 (sobota) od 8:00 do 10:00 proběhly Dětské rybářské závody na rybníku Širůch ve Starém Městě. Závodů se zúčastnily nejen děti, které navštěvovaly dětský rybářský kroužek, ale i děti, které již kroužkem prošly v minulých letech, či by měly o kroužek zájem. Soutěže se od 8:00 hodin zúčastnilo 24 dětí ve věku od 8 do 15 let.
Zpočátku se všem dařilo skvěle. Při zdolávání větších ryb se vždy hodila podpora, pomoc rodičů či sourozenců. V průběhu závodů byly děti pod odborným dozorem zkušených rybářů a lektorů kroužku. V průběhu závodů byly rodičům vydávány pro děti rybářské povolenky, a tak již mohou chytat na revírech MRS. Bojovalo se do posledních sekund dvouhodinového klání. Po náročném závodu bylo pro děti nachystáno občerstvení, které vzhledem k teplému počasí a aktivnímu rybolovu přišlo vhod. Mezitím se počítala délka ulovených ryb. Právě součet všech ulovených délek byl rozhodujícím kritériem určujícím celkové pořadí. Dvěma závodníkům se, bohužel, ryba chytit nepodařila. A jak závody dopadly? Na 3. místě se umístil, s celkovou délkou ulovených ryb 221 cm, Adam Kubišta. Na 2. místě, s celkovou délkou ulovených ryb 261 cm, se umístil Viktor Rexa. Na 1. místě se s celkovou délkou ulovených ryb 286 cm umístil Radmil Schneider. Pro dosažení této délky musel Radmil vylovit dohromady 8 ryb, z nichž největším byl kapr o délce 52 cm. Jeho recept na vítězství je jednoznačný. „V tomto počasí zásadně lovím na rohlík od paní Hráčkové,“ řekl šťastný vítěz Radmil.
Všem závodníkům byly rozdány hodnotné ceny, které jim pomohou v prvních rybářských krůčcích, a výherci závodů pohár. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru a přejeme, ať se všem i nadále daří, nejen v rybolovu.

Erik Schneider

Foto: Erik Schneider

Foto:Erik Schneider


Foto: Erik Schneider

Foto:Erik Schneider


Foto: Erik Schneider

Foto:Erik Schneider


Foto: Erik Schneider

Foto:Erik Schneider

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb