imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dne 9. 6. 2018 (sobota) od 8:00 do 10:00 proběhly Dětské rybářské závody na rybníku Širůch ve Starém Městě. Závodů se zúčastnily nejen děti, které navštěvovaly dětský rybářský kroužek, ale i děti, které již kroužkem prošly v minulých letech, či by měly o kroužek zájem. Soutěže se od 8:00 hodin zúčastnilo 24 dětí ve věku od 8 do 15 let.
Zpočátku se všem dařilo skvěle. Při zdolávání větších ryb se vždy hodila podpora, pomoc rodičů či sourozenců. V průběhu závodů byly děti pod odborným dozorem zkušených rybářů a lektorů kroužku. V průběhu závodů byly rodičům vydávány pro děti rybářské povolenky, a tak již mohou chytat na revírech MRS. Bojovalo se do posledních sekund dvouhodinového klání. Po náročném závodu bylo pro děti nachystáno občerstvení, které vzhledem k teplému počasí a aktivnímu rybolovu přišlo vhod. Mezitím se počítala délka ulovených ryb. Právě součet všech ulovených délek byl rozhodujícím kritériem určujícím celkové pořadí. Dvěma závodníkům se, bohužel, ryba chytit nepodařila. A jak závody dopadly? Na 3. místě se umístil, s celkovou délkou ulovených ryb 221 cm, Adam Kubišta. Na 2. místě, s celkovou délkou ulovených ryb 261 cm, se umístil Viktor Rexa. Na 1. místě se s celkovou délkou ulovených ryb 286 cm umístil Radmil Schneider. Pro dosažení této délky musel Radmil vylovit dohromady 8 ryb, z nichž největším byl kapr o délce 52 cm. Jeho recept na vítězství je jednoznačný. „V tomto počasí zásadně lovím na rohlík od paní Hráčkové,“ řekl šťastný vítěz Radmil.
Všem závodníkům byly rozdány hodnotné ceny, které jim pomohou v prvních rybářských krůčcích, a výherci závodů pohár. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru a přejeme, ať se všem i nadále daří, nejen v rybolovu.

Erik Schneider

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.