Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Téměř dvojnásobný počet lidí než v loňském roce, se zúčastnil letošního stavění máje na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě. Bezmála dvacetimetrový smrk ozdobený barevnými stuhami a vlaječkou na špici pyšní od poslední dubnové neděle v centru města stejně jako v dalších městech a obcích ve Slováckém regionu.
Parta nadšenců z folklorních souborů, fungujících ve Starém Městě ji začala vloni po desetileté přestávce stavět oficiálně. „Vloni přišlo jen několik lidí. Akce se ale zalíbila natolik, že letos už se nás sešlo více než čtyřicet. Holky májku nazdobili tak, že ji teď máme určitě nejhezčí na okrese,“ řekl organizátor a současně hlavní „stavbyvedoucí“ stavění májky Erik Feldvábel.
Důležitá je při stavění máje zejména bezpečnost, proto se na ni kladl velký důraz. Špička stromu s oloupanou kůrou je zpevněna dráty a šrouby, aby byla zajištěna pevnost pro případ silných větrů. „Spodní část máje je zpevněna ocelovými pásy. To strom nejen zpevní, ale taky ochrání nenechavce před pořezáním. Dříve hlídali májku skupinky mládenců. Dnes jsme trochu modernější a s hlídáním nám vypomáhá městský kamerový systém. Pokud by se nám májku nepodařilo uhlídat a někdo nám její špičku uříznul, její vykoupení zpět by nás mohlo stát spoustu litrů vína. To nemůžeme dopustit,“ dodal s úsměvem Feldvábel.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb