Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


SOŠ a Gymnázium Staré Město je koordinátorem projektu Erasmus+: Digital Teaching In Natural Scientific Subjects, jehož cílem je zapojit více moderní technologie do výuky přírodovědných předmětů, jako je biologie, fyzika, chemie nebo zeměpis. Jaké moderní technologie máme na mysli? Jsou to zejména technologie, které jsou dostupné každému učiteli a studentovi; a to je mobilní telefon nebo tablet s operačním systémem Android. V rámci projektu budeme vymýšlet a vyvíjet aplikace, které by mohli využívat učitelé těchto předmětů napříč celou Evropou.
Projektu se účastní studenti a učitelé ze škol z Portugalska, Itálie, Rumunska a Švédska, kteří se poprvé setkali v italském městě Martano ve dnech 11. až 17. března 2018. Na mezinárodním setkání si studenti z jednotlivých škol připravili dvouhodinový workshop v anglickém jazyce, ve kterém studenti učili své vrstevníky z partnerských států programovat jednoduché aplikace pro Android, vymýšleli hry pro Android, předváděli již existující aplikace nebo se učili pracovat s Arduinem.
Na závěr mezinárodního setkání připravili staroměstští návrh sady aplikací pro mobilní zařízení, které budou využívat jednotlivé senzory mobilního telefonu či tabletu, a dají se využít při výuce přírodovědných předmětů. Na dalším projektovém setkání, které se koná v Rumunsku na konci dubna, se budou testovat první vytvořené aplikace pro předmět biologie. A jaké aplikace přijdou na řadu? Třeba aplikace, která umožní měřit intenzitu hluku a výsledek měření zanést do mapy nebo aplikace na rozpoznávání toho, zda je daná voda pitná či nikoliv. Všechny námi vytvořené aplikace budou dostupné v angličtině, češtině, rumunštině, švédštině a italštině. Budou tak k dispozici všem učitelům z těchto zemí.

Mgr. Soňa Patočková

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb