Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Budky pro kachny divoké instalovali během zimních měsíců myslivci z místního Mysliveckého sdružení Lípa na jednom ze slepých ramen řeky Moravy. Na něm se každoročně daří přirozeným způsobem rozmnožovat populaci kachen. „Využili jsme několika dní mrazů, a jakmile byla voda ve slepém rameni zamrzlá a bezpečná pro chůzi, instalovali jsme na spadené kmeny stromů 10 budek.
V nich se budou moci vylíhnout mláďata dalších kachen,“ řekl předseda staroměstských myslivců František Zbraněk a zároveň dodal, že populaci kachen se daří ve Starém Městě každoročně zvyšovat. Kachny nimrodi přikrmují i v průběhu roku, kdy nemají dostatek přirozené potravy. I proto je jejich počet ve Starém Městě jeden z nejvyšších na okrese Uherské Hradiště. Podle myslivců část kachen přeletí v rámci migrace do sousedních honiteb, většina jich ale zůstane až do dalšího roku v katastru Starého Města.
Zároveň by chtěli myslivci apelovat na veřejnost, zejména majitele čtyřnohých miláčků, aby své psy měli v tomto období na vodítku nebo pod kontrolou, jak je to jen možné. „Začíná období líhnutí mláďat. Teď se jedná především o ptáky a pernatou zvěř ale zanedlouho nastane i rození mláďat savců. V tomto období dochází každoročně k obrovskému počtu úmrtí mláďat v důsledku zabití volně pobíhajícím psem. Rádi bychom proto požádali veřejnost, aby své psíky měli během venčení na vodítku,“ žádá veřejnost hospodář MS Lípa Zdeněk Vaněk. V rámci této osvěty rozmístili po Starém městě myslivci i deset cedulí upozorňující právě na rození mláďat.
Aby staroměstští myslivci podpořili co největší šanci na přežití mláďat ptáků, připravují pro Myslivecký den dětí, který se uskuteční na staroměstských Loukách v sobotu 9. 6. 2018, soutěž o nejhezčí budku. Budky, které děti vyrobí třeba se svými rodiči a přinesou na myslivecký den, budou odměněny dárkem a budka bude i se jménem výrobce umístěna v honitbě ve Starém Městě.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb