Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Počasí moc nepřálo letošnímu ročníku velikonočního jarmarku, který každoročně organizuje Kulturní komise Městského úřadu ve Starém Městě. Teploty bod bodem mrazu a především velký nárazový vítr donutil organizátory k tomu, aby byl celý program přesunut provizorně do prostor Jezuitského sklepa. Dovnitř bylo přesunuto i několik stánků, další zůstaly před vchodem do prostor Jezuitského sklepa. „Byly sice stále na mrazu, ale alespoň na ně nefoukal nepříjemný vítr. Ten chvílemi dosahoval takové rychlosti, že vynesl do vzduchu i několik připravených stánků a doslova je přefoukl přes zídku u náměstí Velké Moravy,“ uvedl předseda Kulturní komise, místostarosta Martin Zábranský a dodal, že nakonec byli s plánem přesunutí programu dovnitř spokojeni jak stánkoví prodejci, tak samotní návštěvníci.
Příchozí se tak mohli těšit na vystoupení dětí skupin folklorního souboru Dolinečky, který funguje při místní základní škole, cimbálové muziky Dolinka pod vedením Radima Snopka, ale i mnoho dalších. Jako host přijel ženský pěvecký sbor Drmolice z Polešovic, mužský sbor z Vlčnova a kouzelník Ondřej Sládek. „Myslím si, že celkově můžeme vzhledem k okolnostem hodnotit předvelikonoční jarmark jako úspěšný. Počasí neovlivníme, vloni jsme na jarmarku chodili v tričku s krátkým rukávem, letos nám paní Zima dala najevo, že se ještě nechce vzdát vlády,“ doplnil Martin Zábranský.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb