Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Téměř tři stovky návštěvníků si nenechaly ujít příležitost navštívit ples města, který organizovala Kulturní komise Městského úřadu ve Starém Městě. Ples stejně jako vloni a předešlých ročnících zahájil úderem dvacáté hodiny domácí amatérský Taneční klub Tweet ze Starého Města vystoupením „Od Rockyho po kozáčka“ . Po té se již ujali slova starosta Josef Bazala a místostarosta Martin Zábranský. Ti společně přivítali všechny přítomné a po krátkém přípitku zatančili se svými manželkami valčíkové sólo. Potom už se ples rozjel i pro všechny návštěvníky a ti zaplnili taneční parket divadelního sálu, kde hrála skupina Flash Dance.
Zkrátka nepřišli ani milovníci tvrdší hudby. Ve sportovním sále bývalé sokolovny hrála staroměstská bigbítová skupina Sory, která nechala sedět jen málokoho. Místní Cimbálová muzika Bálešáci zase přilákala milovníky folkloru do společenského salonku, kde byla také připravena degustace vín Vinných sklepů Skalák.
„Letos jsme pro návštěvníky městského plesu opět připravili bohatý raut, který byl již zahrnutý v ceně vstupenky. Myslím, že tato novinka, kterou jsme poprvé vyzkoušeli před třemi lety, se ujala a lidem se líbí. Počítáme s ní proto i v následujících ročnících. Chci vyjádřit velké poděkování všem sponzorům, díky kterým můžeme ples tak reprezentativně pořádat,“ uvedl mimo jiné starosta Josef Bazala.
Městský ples je také proslulý bohatou tombolou, letos bylo pro bezmála 380 návštěvníků připraveno 298 cen. V tombole byly nejen dárkové koše, ale například i hlavní cena, zájezd v hodnotě deset tisíc korun, lednice nebo horská kola.
„Myslím si, že ples Starého Města je mezi lidmi oblíbený, každý návštěvník si přijde na své, ať už se jedná o milovníky společenských tanců, folkloru nebo milovníky bigbítu. Jsem rád, že podle reakcí návštěvníků plesu se podařilo uspokojit všechny jejich potřeby i letos,“ doplnil předseda Kulturní komise, místostarosta Martin Zábranský.
Třešničkou na dortu bylo vystoupení staroměstského Folklorního souboru Dolina hodinu před půlnocí. „Doliňáci“ opět dokázali, že na poli folkloru jsou právem zařazováni mezi nejlepší soubory v regionu.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb