Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Jak se již stává tradicí, druhá říjnová sobota byla v Jezuitském sklepě věnována vínu, členové Klubu přátel vína tam připravili v pořadí třetí Staroměstský den vína. Od rána byl sklep otevřen pro účastníky akce Na kole vinohrady při symbolickém podzimním uzavírání cyklostezek. Jezuitský sklep je vždy průsečíkem několika cyklo i pěších tras a jako vždy dorazilo několik stovek účastníků, kteří ochutnali vína členů staroměstského spolku vinařů.
V pět hodin se pak sklep začal plnit návštěvníky večerní části Staroměstského dne vína. Členové spolku jako vždy pozvali také všechny staroměstské vinaře, kteří přispěli vzorky do přichystaného volného koštu. Kapacita přichystaných míst byla brzy vyprodána a po úvodní skleničce se již všichni těšili na řízenou degustaci vinařství Nosreti ze Zaječí.
Své vinařství nejdříve krátce představil sám majitel Jaroslav Nosräti a poté jeho kolega odstartoval degustaci. Připraveno bylo 11 vzorků šumivých, rosé, bílých a červených vín, průřez tím nejlepším, co může vinařství Nosreti nabídnout. O tom, že vína tohoto vinařství ve Starém Městě chutnala, svědčí i objednávky mnoha desítek lahví, které členové spolku přivezli a distribuovali v následujících dnech po akci. Přednáška při řízené degustaci byla, oproti předchozím ročníkům, spíše mířena na širokou veřejnost a svou neformálností jistě nenudila. Pro odborníky byla připravena kompletní analytika podávaných vín formou přílohy katalogu.
Po ukončení řízené degustace nastal čas porovnat vína s produkcí staroměstských vinařů. Formou volné degustace bylo připraveno více než 80 místních vzorků od 25 staroměstských vinařů. Nutno dodat, že se naši místní vinaři určitě nemusí za svá vína stydět a tyto snesou i přísné srovnání.
Ke koštování jako vždy skvěle hrála cimbálka Jaroslava Čecha a protože při sklence dobrého vína čas rychle běží, poslední spokojení návštěvníci odcházeli až hluboko po půlnoci.

„Jsme rádi, že i potřetí se nám podařilo Jezuitský sklep vyprodat, posiluje nás to při přípravě dalšího ročníku. Určitě by také nebylo možné akci uspořádat bez podpory města Staré Město, velice si vážíme a děkujeme všem místním vinařům za poskytnuté vína, jsme rádi, že si akci vzali za svou a pravidelně ji vzorky obesílají. Poděkovat chci také všem našim pomocníkům a brigádníkům, kteří nám akci pomáhají uspořádat a už teď chci všechny pozvat na začátek října 2018, na IV. Staroměstský den vína“ uzavírá Dalimil Vrána z pořádajícího Spolku přátel vína.

Staroměstští vinaři

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb