Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 25.8.2018Středověké odpoledne
  • 2.9.2018Velkomoravský koncert
  • 8.9.2018Slovácké slavnosti vína
  • 9.9.2018Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
  • 29.9.2018Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z IROP

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 16. července 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Po čtyřech letech do Starého Města opět zavítala návštěva z francouzského partnerského města Sées. Letošní termín návštěvy vyšel právě na víkend uherskohradišťských Slavností vína, a naši francouzští přátelé tak měli jedinečnou možnost zažít jeden z největších festivalů v našem regionu.
Partnerský výbor připravil pro hosty nabitý program, a hosté tak měli možnost kromě atmosféry vinných slavností, ukázek krojů a místního folkloru navštívit také zámek v Buchlovicích, prohlédnout si Kovozoo, Archeoskanzen na Modré nebo velehradskou baziliku.

Hosté ze země gálského kohouta byli ubytovaní v hostitelských rodinách, většinou pracovníků Městského úřadu ve Starém Městě.
„Na nedělní podvečer připravil partnerský výbor pro všechny, tedy nejen pro francouzské návštěvníky, ale i jejich české hostitele společenský program v prostorách Jezuitského sklepa. Krásnou atmosféru podtrhla místní Cimbálová muzika Bálešáci. Podle reakcí našich hostů byli všichni s celým víkendem nadmíru spokojeni,“ uvedl starosta Josef Bazala.
Pro všechny byl připraven raut, degustace vína, kterou připravili staroměstští vinaři, ti fyzicky zdatnější měli možnosti vystoupat 230 schodů na vyhlídku věže kostela Svatého Ducha.
„Rád bych vyjádřil velké poděkování všem rodinám, které u sebe doma francouzské přátele ubytovaly a celý víkend se o ně příkladně starali, ale také partnerskému výboru za bezchybnou přípravu celého víkendu,“ dodal Josef Bazala.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb