Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 23.3.2018Noc s Andersenem
  • 14.4.2018Den Země – Ukliďme ČR
  • 28.4.2018Otevírání cyklostezek
  • 29.4.2018Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
  • 5.5.2018Slovácký okruh – motocyklové závody
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Čtvrtek 22. března 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Střelba uvnitř domu ve Starém Městě zajistila v jinak poklidné části „Nového Světa“ manévry několika policejních jednotek, vyjednavače a nakonec i zásahové jednotky, která přiletěla z Brna vrtulníkem. V sobotu 28. 7. 2017 kolem šesté hodiny večerní uzavřela policie neprodyšně okolní ulice a s šedesátiletým útočníkem se začal snažit komunikovat policejní vyjednavač.
„Po vyhodnocení bezpečnostního rizika jsme přizvali zásahovou jednotku. Událost si vyžádala příjezd i ostatních složek integrovaného záchranného systému,“ uvedla tisková mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová a zároveň potvrdila, že se střílelo z legálně držené zbraně. Zakuklenci po chvíli vnikli do domu, kde se muž skrýval a zneškodnili jej bez použití zbraní. Muže poté policie eskortovala na uherskohradišťskou služebnu. Okolnosti střelby nyní policie šetří, ovšem podle dostupných informací nebyl nikdo ohrožen ani zraněn. Mělo se jednat o střelbu na zahradě do terče.
Podle prvotních informací od sousedů se nejedná o nijak nebezpečného muže, i když je všem v okolí dobře známý. Podle očitých svědků se jedná o bývalého myslivce, který si zbraně zřejmě ponechal. Svou roli ve střelbě pravděpodobně sehrál alkohol.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Vizualizace ZUŠ

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb