Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2018 17.30Oslava 100 let od založení ČS, světýlkový průvod
  • 11.11.2018Žehnání Svatomartinských vín
  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 9.12.2018Vánoční jarmark
  • 16.12.2018Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Sobota 20. října 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Psal se 4. červen 2017 a do Starého Města se sjeli zástupci jednot z župy Velehradské, kteří chtěli strávit spolu příjemnou neděli a prezentovat svou činnost na Dnu ORLA. Setkání začalo v novém kostele Sv. Ducha mší svatou, kterou celebroval místní duchovní správce otec P. Miroslav Suchomel. Po načerpání duchovní posily pro další činnost naší organizace, proběhla komentovaná prohlídka nového kostela sv. Ducha, v režii otce Miroslava. Pak se účinkující i diváci přesunuli na náměstí Velké Moravy, kde na venkovním podiu probíhal celý hlavní program.
V doprovodném programu pro děti byla připravena zábavná stanoviště, kde plnily úkoly. Pro přítomné bylo připraveno vystoupení na venkovním pódiu od 13 hod. Vyhrávala tam k tanci i poslechu country kapela „Je nás moc.“. Celý program akademie s humorem moderovali Ing. Kamil Psotka a Mgr. Marie Chlachulová. Přivítali také vzácné hosty: pana Josefa Bazalu, starostu Starého Města, br. Josefa Častulíka, starostu župy Velehradské a Ing. Ludvíka Hovorku, poslance parlamentu ČR. Za jednotu staroměstské organizace Orla pozdravil přítomné br. Ing. František Šíma, místostarosta.
Župní akademii zahájila staroměstská „Scholička“, která svými písněmi roztančila přítomné děti. S pásmem pro Pannu Marii zarecitovala a zazpívala jednota Moravský Písek. Orel Staré Město měl několik vstupů. Napřed vystoupily děti z oddílu „Cvičení a pohybové hry I“, které zatančily stonožku Rafaelu. Pokračoval oddíl „Cvičení a pohybové hry II“ a předvedl country taneček na píseň Když kovboj spí. Nejmladší oddíl naší jednoty „Cvičení rodičů s dětmi“ měl krátkou ukázku rozcvičky. Slavičínské cérky z jednoty Slavičín krásně zazívaly valašské lidové písně. Poté následovalo vyznamenání zasloužilých členů župy Velehradské. Z rukou starosty župy br. Josefa Častulíka převzali diplomy a květiny sestra Jaroslava Kuchařová a bratr Josef Býček z Domanína a sestra Marie Hlavicová ze Slavičína. Odměněn byl čestným zlatým odznakem také Ing. Antonín Zelina z Domanína exstarosta župy Velehradské a místrosta Orla ČR.
Vzhledem k blížícímu se nepříznivému počasí se účastníci akademie i s diváky přesunuli do Jezuitského sklepa, kde program pokračoval. Vystoupila cimbálová muzika Strunka z Domanína, složená z dětí ve věku 6 – 10 let. Staroměstský oddíl „Moderní tance“ synchonizovaně zatančil na píseň Habando. Na parketě je vystřídala jednota Zlín. Diváci shlédli oddíl „Rekreačního aerobiku“, a to roztleskávačky a aerobik na píseň Čokoláda. Zumbu předvedla na remix současných hitů jednota Kašava. Dalším vstupem jednoty Zlín byla čtyři aerobní sóla a zumba. Nechyběl ani aerobik dvojic Dači a Kači a aerobik na hudbu z Pirátů Karibiku. Krásně zazpívala i zlínská dětská schola Panny Marie Pomocnice křesťanů.
Byly vyhlášeny výsledky župní soutěže „O nejkrásnější kraslici“, kde si staroměšští Orli odnesli nejedno ocenění! Gratulujeme Klárce Spáčilové za 1. místo, Aničce Ferdové za 2. místo, Drahušce a Magdaléně Slovákové za 3. místo. V další kategorii vyhrála 3. místo Kateřina Spáčilová. Z rukou předsedy kulturní komise bratra Petra Brhla si převzaly hodnotné ceny s logem Orla – batůžek, čepici, peněženku, létající talíř. K závěru předvedl své umění folklorní soubor „Trnečka II“ ze Zlína, s pásmem lidových zvyků, tanců a písní z regionu Valašska. Od vynášení „Smrtky po Velikonoce“, „Ogarské hry“ a „Tož kdo je lepší“, kde exceloval s odzemkem Jirka Sousedík. Poslední, kdo vystoupil, byla jednota Vnorovy s gymnastickým oddílem.
Po celou dobu programu byla zpřístupněná vyhlídka z věže nového kostela.

Mgr. Jana Ferdová

Foto: Mgr. Jana Ferdová

Foto: Mgr. Jana Ferdová


Foto: Mgr. Jana Ferdová

Foto: Mgr. Jana Ferdová


Foto: Mgr. Jana Ferdová

Foto: Mgr. Jana Ferdová

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb