Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 19.8.2018 15.00O putovní pohár starosty města Starého Města
  • 25.8.2018 14.00Středověké odpoledne
  • 31.8.2018 15.0022. Mistrovství České Republiky a Fiesta 2018
  • 2.9.2018 15.00Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
  • 2.9.2018 17.00Velkomoravský koncert
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 15. srpna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník pro občany

Obracíme se na Vás jménem Ministerstva zemědělství ve spolupráci s nímž, bychom Vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku týkající se „Plánování v oblasti vod“. Dotazník Vám zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Termín na vyplnění dotazníku je do 10/9/2018.

Dotazník k vyplnění

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a vyplnění dotazníku.


Po loňské úspěšné premiéře, která se konala v Buchlovicích se ujal organizace soutěží dětských folklorních souborů pro letošní rok, který se konal 3. června 2017 na náměstí Velké Moravy, Dětský folklorní soubor Dolinečka ze Starého Města ve spolupráci se Střediskem volného času Klubko ze Starého Města.
Pro 285 dětí z 18 dětských folklorní souborů z okolních měst a obcí připravili organizátoři ve spolupráci s místním Střediskem volného času klubko ve Starém Městě sedm disciplín, které byly všechny naladěny do folklorního duchu a připomínali tak zábavy našich babiček a dědečků. Děti tak na náměstí Velké Moravy, kde se akce konala, soutěžili v kutálení ráfkem pomocí paličky, házení koštětem nebo vařajkovém tanci.
Výjimkou byly dvě disciplíny, které představovaly ryzí současnost. Těmi byla disciplína Jedeme na zájezd (podlézání pod nohama s velkou krosnou na zádech) nebo Do kroja (správně a co nejrychleji si obout a vyzout krbce). Do závěrečné bitvy nazvané na mlatě se zapojili zástupci všech souborů. Za mohutného povzbuzování všech přihlížejících se snažili pomocí slámky posbírat co nejvíce papírků, symbolizujících zrníčka obilí.
Po skončení sportovního zápolení, než rozhodčí sečetli a zkontrolovali výsledky, probíhala diskotéka, kterou si vzalo na starost SVČ Klubko. Letošním absolutním vítězem se stala Děcka z Kunovic.
Celý den soutěžícím přálo počasí, protože teploty byly opravdu letní a sluníčko svítilo celý den.
Organizátoři by rádi poděkovali nejen Nadaci Agrofert, sponzorovi 2. ročníku, kteří poskytli finanční prostředky na organizaci letošního ročníku, ale také Městu Staré Město, bývalým členům Dolinečky, skautům, letošním stárkům a tanečníků z Doliny, kteří se na celé akci organizačně podíleli.

Závěrečné umístění
mladší kategorie
1. Děcka z Buchlovic
2. Dolinečka II
3. Polešovjánek

starší kategorie
1. Děcka z Kunovic (absolutní vítěz, Tereza Habartová nás na závěr pozvala na třetí ročník do Kunovic)
2. Klimentek – Osvětimany
3. Hradišťánek IV

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb