Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, která se pořádá jako součást výstavy Zahrada Moravy, je součástí Regionálního kola soutěže „O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku na Uherskohradišťsku“.
Vítěz postoupil přímo do finále Mezinárodního festivalu ve Strážnici a dalších pět nejlepších účinkujících ze sobotního zápolení se utká v předkole strážnického svátku folkloru.
Letošní ročník se rozhodl moderátor večera, starosta Josef Bazala, ozvláštnit poskládáním speciální ženské komise, tzv. „súdnú stolicu“, složenou ze zkušených folkloristek Marcely Hastíkové, Zdeny Mikušové a Jitky Feldavbelové. „Standardně bývají komise hodnotící slovácký verbuňk ryze mužská záležitost. Tak jsem se to rozhodl změnit a pro sobotní večer jsem připravil i ženskou porotu. Ať holky vidí, jak těžké to porotci mají. Oni navíc vítěze vybrali podle ženských kritérií,“ řekl s úsměvem Josef Bazala, narážející na poznámku jedné z porotkyň, že ženy hodnotí víc jakési erotično při vystoupení.
Na pódiu před zaplněným náměstím vystoupilo třináct borců, kteří se snažili členy poroty, jimiž letos byli předseda Jan Maděrič, členové David Pavlíček, Libor Habarta, Petr Vozár a Erik Feldvabel, ale i diváky, zaujmout nejen tanečním, ale i pěveckým výkonem.
Po napjatém rozhodování členů komise byl vybrán vítěz letošního regionálního kola. Nejlepším tanečníkem slováckého verbuňku byl ve Starém Městě letos zvolen Petr Pěcha z Kunovic. Druhou příčku obsadil Antonín Žmola z Kněžpole a pomyslný bronz si rozdělili Robin Feldvabel ze Starého Města a Lukáš Balajka z Modré.
Súdná stolica vybrala za vítěze stříbrného Antonína Žmolu, který zároveň vyhrál i hlasování diváků.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb