Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Dne 7. 4. 2017 se v prostorách SOŠ Uherský Brod konala mezinárodní odborná soutěž zemědělských oborů Hledáme mladé technické talenty 2017. Účastnilo se jí 14 soutěžících ze 7 škol České republiky a ze Slovenska. Soutěž byla součástí dne otevřených dveří této školy, během kterého se celá škola snažila představit veřejnosti ve všech oborech. Za SOŠ a Gymnázium Staré Město se akce zúčastnili Martin Bradáč a Petr Stojaspal, žáci třetího ročníku.
Samotná soutěž byla zahájena ředitelem SOŠ Uherský Brod ing. Jiřím Polanským, akci přijeli podpořit také hosté z řad radních Zlínského kraje a zástupci vedení města. Soutěž byla šitá na míru spíše učebním oborům, přesto se žáci oboru Agropodnikání SOŠ a Gymnázia Staré Město postavili výzvě.
První část tvořila poznávací soutěž náhradních dílů. V této disciplíně měli určitou výhodu učni oboru Opravář zemědělských strojů, kteří absolvují více hodin odborné praxe než studenti oboru Agropodnikání. Navíc vybrané náhradní díly a části mechanizačních prostředků byly použity zejména v osobních a nákladních vozidlech, které nejsou doménou maturitních oborů. Druhou část soutěže tvořila jízda zručnosti se soupravou traktoru Z5211 a dvounápravového přívěsu. Tady úskalí trati poměrně dobře zvládl Martin Bradáč. Třetí část soutěže spočívala ve výrobě jednoduché strojní součásti. Zde bylo obsaženo ruční opracování kovů (řezání a pilování), vrtání a řezání závitů s důrazem na přesnost a celkové provedení. Také tady se projevila větší manuální zručnost učňů. Žáci SOŠ a Gymnázia si odnesli 7. a 8. místo, což rozhodně neznamená žádnou prohru.

Mgr. Radislav Dolina

Foto: Mgr. Radislav Dolina

Foto: Mgr. Radislav Dolina


Foto: Mgr. Radislav Dolina

Foto: Mgr. Radislav Dolina

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb