Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

První ročník setkání podnikatelů působících ve Starém Městě hostil Jezuitský sklep v úterý 28. února 2017. Pozvání na premiérový ročník obdržely z radnice na čtyři desítky majitelů a ředitelů firem, kteří mají své firmy na území Starého Města a zároveň zaměstnávají více než deset zaměstnanců.
Podobné setkání podnikatelů plánuje podle starosty Josefa Bazaly vedení městského úřadu uskutečňovat pravidelně každý rok. „Tím, že se jednalo o první ročník, jsme chtěli především zjistit, jak by se na podobná setkání podnikatelé tvářili a zda by jej vůbec přivítali. Je pravda, že jsme očekávali větší zájem o účast z řad firem, ale na druhou stranu rozumíme, že se jedná o první ročník,“ uvedl starosta Josef Bazala.
Součástí pozvánky byl také dotazník, který oslovení podnikatelé a ředitelé mohli vyplnit. Vedení obce zajímalo především, jak je město vnímáno z pohledu soukromé sféry, zda by mohlo některé činnosti zlepšit nebo co podnikatele v současnosti nejvíce trápí. Z výsledku vyplynulo, že největší problém mají staroměstské firmy, stejně jako ve zbytku republiky, především s pracovní silou, které je nedostatek. „Snažili jsme se získat nejen z dotazníku, ale i z diskuze s podnikateli informace, jak by jim mohlo město pomoci s náborem, nebo zajištěním pracovníků například z odborných škol. Nějaké nápady z toho večera vzešly a budeme se je snažit propracovat a aplikovat do praxe tak, abychom pokud možno podnikatelům s hledáním zaměstnanců pomohli,“ dodal místostarosta Martin Zábranský.

Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb