Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 1.9.2019 14.00Den města
  • 1.9.2019 17.00Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 8.9.2019Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 28.9.2019Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Novinku připravilo Město Staré Město v systému zařazování dětí do jednotlivých předškolních zařízení. Dosavadní praxe byla taková, že rodiče si mohli vybrat, do které, ze tří školek na území Starého Města své dítě dají. S účinností od následujícího školního roku je ale připravena novelizace rozdělného klíče.
Každé dítě by mělo navštěvovat školku, která je pro něj spádová dle místa bydliště. „Změna není nápadem někoho z radnice. Byla přijata novela školského zákona, která nám ukládá, že města, jež mají více než jednu mateřskou školu, které spravují, musí mít přijatou obecně závaznou vyhlášku, která jasně stanoví, které ulice patří spádovostí do dané mateřské školy. Vytvořené spádové obvody ve Starém Městě zahrnují ulice a čtvrti města tak, aby děti měly do své mateřské školy co nejblíže a naplnění budoucích tříd v jednotlivých ročnících všech tří mateřských škol bylo přibližně rovnoměrné.“ objasnil důvod změny místostarosta Martin Zábranský, který je na městském úřadě zodpovědný za školství.
Zároveň ale dodává, že vše bude o domluvě s konkrétní ředitelkou školky. „Pokud například bude mít dítě sourozence v jiné školce, než kam by měla nově spadat, budou se snažit děti ponechat při sobě,“ dodal na závěr.

Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb