Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 2.6.2018Zahrada Moravy + Staroměstský den dětí
  • 24.6.2018Hurá prázdniny
  • 25.8.2018Středověké odpoledne
  • 2.9.2018Velkomoravský koncert
  • 8.9.2018Slovácké slavnosti vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z IROP

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Neděle 27. května 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


V pátek 24. 2. 2017 se opět po roce sešlo několik desítek myslivců, členů, čekatelů, ale i adeptů na myslivecké zkoušky v klubovně Mysliveckého sdružení Lípa na výroční schůzi. Letošní ročník byl ale oproti minulým třem poněkud odlišný. Po celou dobu schůze, kdy dosluhující předsednictvo sdružení, čili nejvyšší orgán spolku, hodnotilo uplynulý rok, bylo cítit mezi členy vedení mírné napětí. Letošní ročník byl totiž pro dosluhující předsednictvo posledním rokem některých jejích členů ve funkci. Po třinácti letech se tak s postem předsedy rozloučili dva nejvyšší členové staroměstských nimrodů, nyní již bývalý předseda Miroslav Horký a po třiceti letech ve funkci mysliveckého hospodáře Pavel Pluhař, kteří se tak stali řadovými členy. „Na tento okamžik jsem se už těšil. Těch třináct let bylo krásných, ale myslím, že už je čas na změnu. V zaměstnání toho mám čím dál víc a ani času na rodinu nebylo tolik, kolik bych si představoval. Konečně můžu předat štafetu dál a věřím, že Franta sdružení povede, jak nejlépe to bude možné,“ uvedl dosluhující předseda Miroslav Horký.
Novým předsedou byl nakonec zvolen dlouholetý člen, František Zbraněk, na místo hospodáře si členové vybrali Zdeňka Vaňka. Celé předsednictvo má následující složení: předseda František Zbraněk, místopředseda Josef Mikulinec, místopředseda Tomáš Škrabal, myslivecký hospodář Zdeněk Vaněk, jednatel Jan Navrátil, finanční hospodář Jan Ševčík, střelecký referent Petr Minks, kynologický referent Martin Navrátil, člen výboru Jan Zajíc.
Volební schůze se zúčastnil také zástupce města, místostarosta Martin Zábranský. Ten všechny přítomné seznámil s investičními plány na letošní rok, které město připravuje a jež by mohly mít přímý nebo i nepřímý vliv na činnost myslivců. Se zájmem naslouchali například připravovanému biocentru na Loukách. „Prozatím je projekt ve fázi projektové přípravy, ale pokud vše půjde podle plánu, mohla by realizace začít někdy v průběhu následujícího roku,“ řekl myslivcům místostarosta Martin Zábranský, který zároveň dodal, že doufá v další úspěšnou spolupráci mezi městem a myslivci, kteří se organizačně podílejí na mnoha akcích pořádaných městem.
V to věří i nově zvolený předseda František Zbraněk. „Spolupráce s městem je pro nás důležitá. Vždy jsme s představiteli města našli společnou řeč, nebo kompromis a pevně věřím, že naše vzájemná spolupráce bude i nadále pokračovat k oboustranné spokojenosti,“ uvedl nový předseda.

Aleš Korvas
zleva: místostarosta Martin Zábranský, nové předsednictvo - Zdeněk Vaněk, František Zbraněk, Josef Mikulinec, Tomáš Škrabal, Jan Ševčík, Martin Navrátil, Jan Navrátil, Petr Minks, chybí Jan Zajíc. Foto: Aleš Korvas

zleva: místostarosta Martin Zábranský, nové předsednictvo - Zdeněk Vaněk, František Zbraněk, Josef Mikulinec, Tomáš Škrabal, Jan Ševčík, Martin Navrátil, Jan Navrátil, Petr Minks, chybí Jan Zajíc. Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb