Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem ZRUŠENO
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
  • 23.10.2020Oslava založení ČS, lampióny
  • 24.10.2020Šutry – česko-slovenské bonsajové dny
  • 7.11.2020Svatomartinská slavnost
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Slavnostní atmosféra provázela jubilejní XX. ples města Staré Město, který se konal v prostorách Společenského a kulturního centra ve Starém Městě o uplynulém víkendu. Více než tři stovky plesu chtivých návštěvníků zaplnilo všechny sály bývalé Sokolovny. Po úvodní ukázce společenského tance staroměstského Tanečního klubu Tweet se ujal slova starosta Josef Bazala s místostarostou Martinem Zábranským, kteří ples oficiálně zahájili.

Dva nejvýše postavení představitelé města se zároveň ujali i se svými manželkami tanečního sóla. K nim se začali spontánně přidávat další hosté, a ples tak začal nabírat na obrátkách. Pódium hlavního divadelního sálu letos poprvé nepatřilo Staroměstské kapele, ale vystoupili na něm členové Music bandu Gibon. Milovníci rychlejšího tempa si přišli na své ve vedlejším sále, v němž patřila hudební scéna skupině Sory, ale ochuzeni nebyli ani vyznavači klasické lidové hudby, pro které hrála v šachovém sále staroměstská cimbálovka Bálešáci.
K cimbálovce neodmyslitelně patří dobré víno. Jeho milovníci měli možnost při poslechu Bálešáků ochutnat vybrané vzorky znojemského vinařství Trávníček – Kořínek.
Do ceny vstupenky letos organizátoři z Kulturní komise Městského úřadu ve Starém Městě po loňské vydařené premiéře opět zahrnuli také bohatý raut. „Tím, že se jedná o dvacátý ročník, jsme chtěli Staroměšťanům nabídnout něco navíc. Raut v ceně byl jednou z možností a myslím, že se tento nápad setkal s kladnou reakcí návštěvníků,“ uvedl starosta Josef Bazala. Stejně jako na každém správném plese nemohla chybět ani bohatá tombola, mezi jejíž lákadla patřila také tři kola nebo lednice.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb