Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Aktuální informace ke COVID-19
Žádosti, oznámení, formuláře
Provoz úřadu, informace

Nezařazeno

Trávíte rádi svůj volný čas ve společnosti svých vrstevníků? Nechcete nebo nemůžete být sami celý den doma? Anebo máte ve své domácnosti staré rodiče či prarodiče a nevíte, jak skloubit zaměstnání s péčí o ně? Potřebujete zajistit dopravu pro člena rodiny z domácího prostředí do našeho zařízení? Pokud jste si odpověděli, alespoň na jednu otázku ano, tak naše sociální zařízení Centrum denních služeb pro seniory je tu pro Vás. »

Podle výsledků 1. kola prezidentských voleb, které se konalo 11. a 12. ledna 2013, postoupili do 2. kola voleb expremiér Miloš Zeman a předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.
Rozhodli o tom voliči, kteří jim dali nejvíce hlasů. Oproti prvnímu kolu voleb, kdy přišlo 61,31 % voličů, se volební účast ve druhém kole snížila na 59,11 %.
»

Významné životní jubileum 50 let oslavil Miroslav Nosek, velitel Městské policie ve Starém Městě. K jeho narozeninám mu přišli poblahopřát v pátek 18. ledna 2013 spolupracovníci z Městského úřadu ve Starém Městě.
»

Trávíte rádi svůj volný čas ve společnosti svých vrstevníků? Nechcete nebo nemůžete být sami celý den doma? A nebo máte ve své domácnosti staré rodiče či prarodiče a nevíte, jak skloubit zaměstnání s péčí o ně? Potřebujete zajistit dopravu pro člena rodiny z domácího prostředí do našeho zařízení ? Pokud jste si odpověděli, alespoň na jednu otázku ano, tak naše sociální zařízení Centrum denních služeb pro seniory je tu pro Vás. »

Podle výsledků 1. kola prezidentských voleb, které se konalo 11. a 12. ledna 2013, se stane v pořadí třetím prezidentem České republiky expremiér Miloš Zeman nebo předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Rozhodli o tom voliči, kteří jim dali nejvíce hlasů. Oproti původním odhadům kolem 70 %, k volbám přišlo pouhých 61,31 % voličů.
»

Konec roku a začátek nového je obdobím, kdy téměř každý rekapituluje, co bylo letos úspěšné, a co bude nutné udělat v příštím roce. To platí jak v našich domácnostech, tak v činnosti města. »

Železniční stanice Staré Město u Uherského Hradiště se nachází na mezinárodním železničním koridoru Břeclav – Přerov – Petrovice u Karviné. Moderní koridor byl v katastru Starého Města vybudován v letech 1999 – 2000. Jedná se o druhou nejstarší trať na území České republiky, první vlak přijel do Starého Města již 27. března 1841. Tato dvoukolejná trať byla dlouhá léta výjimečná levostranným provozem. S platností od 9. prosince 2012 se na trati Břeclav – Přerov – Petrovice u Karviné zavádí pravostranný provoz. Výstup a nástup cestujících se od tohoto dne uskutečňuje vpravo ve směru jízdy. »

Opět po roce se uskutečnilo ve čtvrtek 7. června 2012 v aule Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město slavnostní předání maturitních vysvědčení. „Maturitní zkoušky na naší škole začaly podle jednotného testového schématu na začátku května. Studenti maturovali ve společné části maturitní zkoušky z předmětů český jazyk a literatura, matematika nebo cizí jazyk. »

Jako každý rok, tak i letos jsme s dětmi vyrazili na výlety. První výlet se uskutečnil v malé, ale ve velmi pěkné zoologické zahradě v Hodoníně.
Děti s nadšením pozorovaly každé zvířátko a domů si jistě odnášely nevšední zážitky.
Další krásný den jsme strávili v Kroměříži na zámku. Užívali jsme si hlavně krásné procházky po zámecké zahradě a nakonec pro nás bylo připraveno divadelní představení přímo na zámku. Děti odjížděly z výletu sice trochu znavené, ale určitě spokojené a plné nových zážitků.
»

Odchodem do důchodu začala nová životní etapa vedoucí finančního odboru Ing. Ludmile Vendelové. Vždy ochotná a milá paní Vendelová pracovala ve vedoucí funkci na městském úřadě od 1. února 2000 a svou činnost na radnici ukončila letos posledního března. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb