Novinky

Nadcházející akce

nenalezeno

Kalendář akcí

< Leden 2022 >
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22Reprezentační ples města all day
23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2022

Řada našich občanů se v důsledku epidemiologické situace či energetické krize dostává do tíživé finanční situace, řada našich občanů je pod tlakem v důsledku hrozících sankcí při pokračujícím vytápění domácností nevyhovujícími kotli. Bohužel, jsme zaznamenali několik zpráv, že situace využívají tzv. „šmejdi“, kteří se po kraji pohybují a nabízejí za úplatu vyřízení kotlíkových dotací jménem Zlínského kraje. Pomoc však nabízejí bezúplatně místní akční skupiny, které jsou připraveny pomoci i se samotným zpracováním žádostí o poskytnutí dotace v příštím roce. Neuzavírejte smlouvy bez konzultace, neplaťte za vyřízení žádostí, nejedná se o zástupce kraje. Na webových stránkách Zlínského je zveřejněna mapa příslušnosti jednotlivých obcí k MAS a kontakty na projektové manažery.

Pro podrobné informace mohou žadatelé kontaktovat naše pracovníky na telefonu 577 043 411, dále na e-mailu: kotliky@kr-zlinsky.cz.

K 20.12.2021, ve spolupráci s městy, manažery místních akčních skupin a regionalisty okresních měst, vyplnilo formulář „předžádosti“, podmínky Ministerstva životního prostředí ČR pro přidělení alokace na nové kotlíkové dotace, 2406 zájemců o kotlíkovou dotaci v celkové požadované výši dotace 293 430 000 Kč. Kraj si uvědomuje, že zdaleka nepokrývá všechny potenciální zájemce o výměnu kotle na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy, proto neukončuje povinné prověřování absorpční kapacity území na konci letošního roku, ale bude možné se i nadále zaregistrovat minimálně v první polovině roku 2022 na webových stránkách Zlínského kraje www.kr-zlinsky.cz/kotliky.

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb