Novinky

Nadcházející akce

  • 3ProSetkání spolkůNa základě velmi nepříznivé epidemiologické situace a vysokého přetížení nemocnic Zlínského kraje hospitalizovanými covid-pacienty je akce ZRUŠENA Jezuitský sklep 18.00
  • 5ProRozsvícení Vánočního stromu + MikulášNa základě velmi nepříznivé epidemiologické situace a vysokého přetížení nemocnic Zlínského kraje hospitalizovanými covid-pacienty je akce ZRUŠENA Náměstí Velké Moravy

Kalendář akcí

< Listopad 2021 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11Svatomartinská slavnost - ZRUŠENO all day
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
Kotlíkové dotace
Dotazníkové šetření - Spokojenost veřejnosti s nástroji a kvalitou obsahu komunikace města Staré Město

Staré Město realizuje projekt „Koncepce komunikace Městského úřadu Staré Město s veřejností” jehož cílem je nastavit jednotný rámec komunikace, který budou dodržovat všichni zaměstnanci a zastupitelé tak, aby byla posílena důvěra v radnici a jejího vnímání jako otevřeného a vstřícného orgánu, který má zájem na participaci obyvatel na jeho fungování. Koncepce nastaví mechanismy pro zajištění kvalitního přístupu k informacím. Dovolujeme si Vás touto cestou požádat o vyplnění dotazníku, který má identifikovat klady a zápory komunikace úřadu a města. Dotazníkové šetření je anonymní a zabere Vám zhruba 15 minut. V tištěné podobě bude dotazník publikován 26. 11. 2021 ve Staroměstských novinách. Odevzdat jej můžete na podatelně městského úřadu do 10. 12. 2021

Vyplnit dotazník

Revitalizace ulice Slavomírova se dotkne celého dopravního prostoru v úseku dlouhém 300m a přilehlého parku nad ulicí nad Hřištěm. Její součástí bude nová komunikace, chodníky, parkovací stání, veřejné osvětlení a chráničková trasa pro metropolitní síť.

Rekonstruovaná obousměrná komunikace bude mít standardní šířku 5m a obrusnou vrstvou z asfaltobetonu. Pro zklidnění dopravy se provede na styku ulice Slavomírova a Gorazdova zvýšená křižovatková plocha z žulových kostek drobných s nájezdy v mírném sklonu.

Pro dopravu v klidu se zřídí podélná parkovací stání v pruzích po celé délce rekonstruované trasy (celkový počet podélných stání bude 29, z toho 2 stání se vyhradí pro handicapované). Parkovací stání budou provedena z drenážní betonové dlažby se spárami, umožňující vsakování do podloží.
Chodníky podél komunikace i v přilehlém parku nad ulicí Nad Hřištěm budou mít šířku 1,5m a budou dlážděné, z betonové dlažby ve žlutém odstínu. Chodník přes park bude naveden k terénnímu schodišti do sportovní haly Širůch.
Osvětlení ulice Slavomírova a chodníku v parku bude zajištěno novými svítidly na nových stožárech (13 ks).
Pro budoucí metropolitní síť se položí chráničky, které půjdou ve společné rýze s kabelem VO.

Realizace celé investiční akce je naplánována na 2.a 3. čtvrtletí roku 2022.

Situační plán (PDF)

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb