Novinky

Nadcházející akce

  • 3ProSetkání spolkůNa základě velmi nepříznivé epidemiologické situace a vysokého přetížení nemocnic Zlínského kraje hospitalizovanými covid-pacienty je akce ZRUŠENA Jezuitský sklep 18.00
  • 5ProRozsvícení Vánočního stromu + MikulášNa základě velmi nepříznivé epidemiologické situace a vysokého přetížení nemocnic Zlínského kraje hospitalizovanými covid-pacienty je akce ZRUŠENA Náměstí Velké Moravy

Kalendář akcí

< Listopad 2021 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11Svatomartinská slavnost - ZRUŠENO all day
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
Kotlíkové dotace
Dotazníkové šetření - Spokojenost veřejnosti s nástroji a kvalitou obsahu komunikace města Staré Město

Staré Město realizuje projekt „Koncepce komunikace Městského úřadu Staré Město s veřejností” jehož cílem je nastavit jednotný rámec komunikace, který budou dodržovat všichni zaměstnanci a zastupitelé tak, aby byla posílena důvěra v radnici a jejího vnímání jako otevřeného a vstřícného orgánu, který má zájem na participaci obyvatel na jeho fungování. Koncepce nastaví mechanismy pro zajištění kvalitního přístupu k informacím. Dovolujeme si Vás touto cestou požádat o vyplnění dotazníku, který má identifikovat klady a zápory komunikace úřadu a města. Dotazníkové šetření je anonymní a zabere Vám zhruba 15 minut. V tištěné podobě bude dotazník publikován 26. 11. 2021 ve Staroměstských novinách. Odevzdat jej můžete na podatelně městského úřadu do 10. 12. 2021

Vyplnit dotazník


V době 25. výročí trvání spolku přátel historie Morrigan proběhl 15. ročník lukostřeleckého turnaje „Chřibský krkavec“ na Staroměstských loukách. Sešlo se na dvacet lukostřelců s replikami původních luků včetně šípů. Nadšenci, kteří se zajímají o lukostřelbu z historických luků, navštěvujíí podobné turnaje v rámci série turnajů „Moravská liga“ pořádaných již 15 let. V rámci posledního turnaje v roce se vyhlašuje celkový vítěz této série.
Třetí červencový víkend se od dopoledních hodin postupně odstřílely tři sobotní disciplíny. V první disciplíně Roving šli střelci ve dvou skupinách, kteří stříleli na terče umístěné po celé ploše louky na různé vzdálenosti. Ve druhé stříleli Ústupovku, kdy od dvaceti metrů postupně stříleli s posunutím o pět metrů na co nejdelší vzdálenost.
Třetí disciplínou byl Staroměstský cloud, kdy na vzdálenost 120 metrů trefovali vlajku umístěnou v bodovaných kruzích do průměru 12 metrů.
Letos byla účast i přes covidová opatření slušná a přijeli i dva nováčci z Cechu lukostřelců Vyškov. Další účastníci přijeli ze Šumperka, Opavy, Fulneku, Brna, Českých Budějovic a jeden účastník i ze Slovenska. V sobotním parném dni byla příjemným osvěžením možnost koupání v jezeře.
Celkovým vítězem sobotního turnajového klání Chřibského krkavce se stal Jan Kašpar ze Starého Města a v kategorii ženy jeho manželka Jana Kašpar Jelínková, čímž dominovali celému turnaji.
V nedělních doplňkových disciplínách Lov na srnce a Duel se po ranní dešťové přeháňce zúčastnilo již méně střelců, ale přesto se tyto střelby mohly uskutečnit.
Na závěr nám dovolte poděkovat městu Staré Město za finanční výpomoc, Lukromu za povolenky k vjezdu, Euregnii za celoroční účetní uzávěrky a těšíme se na příští, již šestnáctý ročník, který chceme opět uspořádat na Staroměstských lukách.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb