Novinky

Nadcházející akce

nenalezeno

Kalendář akcí

< Prosinec 2021 >
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3Setkání spolků at 18.00
4 5Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš all day
6 7 8 9 10 11 12Vánoční jarmark + Vánoční zpívání all day
13 14 15 16Vánoční besídka SVČ Klubko all day
17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2022


V době 25. výročí trvání spolku přátel historie Morrigan proběhl 15. ročník lukostřeleckého turnaje „Chřibský krkavec“ na Staroměstských loukách. Sešlo se na dvacet lukostřelců s replikami původních luků včetně šípů. Nadšenci, kteří se zajímají o lukostřelbu z historických luků, navštěvujíí podobné turnaje v rámci série turnajů „Moravská liga“ pořádaných již 15 let. V rámci posledního turnaje v roce se vyhlašuje celkový vítěz této série.
Třetí červencový víkend se od dopoledních hodin postupně odstřílely tři sobotní disciplíny. V první disciplíně Roving šli střelci ve dvou skupinách, kteří stříleli na terče umístěné po celé ploše louky na různé vzdálenosti. Ve druhé stříleli Ústupovku, kdy od dvaceti metrů postupně stříleli s posunutím o pět metrů na co nejdelší vzdálenost.
Třetí disciplínou byl Staroměstský cloud, kdy na vzdálenost 120 metrů trefovali vlajku umístěnou v bodovaných kruzích do průměru 12 metrů.
Letos byla účast i přes covidová opatření slušná a přijeli i dva nováčci z Cechu lukostřelců Vyškov. Další účastníci přijeli ze Šumperka, Opavy, Fulneku, Brna, Českých Budějovic a jeden účastník i ze Slovenska. V sobotním parném dni byla příjemným osvěžením možnost koupání v jezeře.
Celkovým vítězem sobotního turnajového klání Chřibského krkavce se stal Jan Kašpar ze Starého Města a v kategorii ženy jeho manželka Jana Kašpar Jelínková, čímž dominovali celému turnaji.
V nedělních doplňkových disciplínách Lov na srnce a Duel se po ranní dešťové přeháňce zúčastnilo již méně střelců, ale přesto se tyto střelby mohly uskutečnit.
Na závěr nám dovolte poděkovat městu Staré Město za finanční výpomoc, Lukromu za povolenky k vjezdu, Euregnii za celoroční účetní uzávěrky a těšíme se na příští, již šestnáctý ročník, který chceme opět uspořádat na Staroměstských lukách.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb