Novinky

Nadcházející akce

  • 23ŘíjPřijďte si zasadit stromNa Rybníčku 13.30
  • 28ŘíjOslava založení ČS, lampióny

Kalendář akcí

< Říjen 2021 >
Po Út St Čt So Ne
        1 2Michalské slavnosti – Hody s právem all day
3Michalské slavnosti – Hody s právem all day
4 5 6 7 8 9Staroměstský den vína from 9.00 to 23.59
10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23Přijďte si zasadit strom at 13.30
24
25 26 27 28Oslava založení ČS, lampióny all day
29 30Šutry – česko-slovenské bonsajové dny all day
31Šutry – česko-slovenské bonsajové dny all day

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
Kotlíkové dotace


Vedení Starého Města již několik let připravuje stavbu nové budovy volnočasového centra, která by měla vzniknout v prostoru zahrady prvního stupně základní školy. V místech, kde v současnosti stojí nevzhledný „likusák“, by měla vyrůst víceúčelová budova, která nabídne útočiště nejen Středisku volného času Klubko, školní družině, ale i zbrusu nové prostory pro knihovnu.
S plánem na výstavbu nových prostor přišlo vedení radnice již před čtyřmi lety, kdy čelilo požadavkům zmíněných organizací, které by měly nové prostory využívat. Jejich prostory se totiž zejména kvůli zvyšujícímu se zájmu z řad veřejnosti, začaly stávat čím dál stísněnějšími. „Pro SVČ Klubko jsou nové prostory důležité z několika důvodů. Nejpodstatnější je, že se prostory pro naši činnost řeší již 30 let, od doby osamostatnění Starého Města, kdy bylo potřeba uvolnit prostory na radnici, kde tehdejší Dům dětí a mládeže sídlil. Stávající prostory nikdy nevyhovovaly kapacitně a v současné době ani standardům pro volnočasové aktivity. Nová prostorná budova hned vedle školy bez nutnosti přecházení frekventovanou cestu, s napojením na družinu a knihovnu, se kterými můžeme prohloubit spolupráci a připravovat společné akce, je ideálním řešením,“ řekla ředitelka Střediska volného času klubko Monika Havlásková.
Podobně se k plánu výstavby nového centra vyjádřila také vedoucí staroměstské knihovny. „Z našeho pohledu bude nová knihovna na skvělém místě hlavně pro děti i mládež, protože v budově má být kromě knihovny také klubko a družina. V nové budově bude daleko více prostoru na knihy, depozitář, který momentálně bohužel nemáme, nebo přednáškový sál, který je potřeba na besedy, akce a výstavy. Hlavně to ale budou prostory, které nebudou zastaralé a budou blíže v centru i starším lidem, kteří budou moci lépe využívat naše služby,“ uvedla vedoucí knihovny Iva Bříštělová.
Skutečnost, že je nová budova volnočasového centra již nutná, vysvětluje také starosta Starého města Kamil Psotka. „Školské vzdělávání se ve Starém Městě těší velkému zájmu, protože nabízíme nejen kvalitní vzdělání ale velké množství mimoškolních aktivit. Po vyučování a obědě děti navštěvují různé kroužky, mohou přejít na sousední ZUŠku na vyučování hudebním nástrojům a dalším uměleckým oborům. Proto navržený koncept má velký smysl, dokonce i z hlediska bezpečnosti, protože např. knihovna je na opačné straně hlavní silnice než škola. Snad bych chtěl říct, že navržená koncepce se rodila postupně, kdy jsme sbírali ohlasy od občanů skrze prezentaci na webových stránkách a Staroměstských novinách. Také komise pro územní plánování a územní rozvoj se podrobně zabývala konceptem nové budovy a její připomínky byly zapracovány. Nyní probíhá proces získávání územního rozhodnutí a dojasňujeme si některé podrobnosti s občany ze sousedních nemovitostí budoucího volnočasového centra, aby budova co nejméně narušila pohodu bydlení“, řekl starosta Kamil Psotka.

Aleš Korvas

Foto: Ilustační

Foto: Ilustační


Foto: Ilustační

Foto: Ilustační


Foto: Ilustační

Foto: Ilustační


Foto: Ilustační

Foto: Ilustační

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb