Novinky

Nadcházející akce

  • 23ŘíjPřijďte si zasadit stromNa Rybníčku 13.30
  • 28ŘíjOslava založení ČS, lampióny

Kalendář akcí

< Říjen 2021 >
Po Út St Čt So Ne
        1 2Michalské slavnosti – Hody s právem all day
3Michalské slavnosti – Hody s právem all day
4 5 6 7 8 9Staroměstský den vína from 9.00 to 23.59
10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23Přijďte si zasadit strom at 13.30
24
25 26 27 28Oslava založení ČS, lampióny all day
29 30Šutry – česko-slovenské bonsajové dny all day
31Šutry – česko-slovenské bonsajové dny all day

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
Kotlíkové dotace


Dlouhých dvacet let čekalo Staré Město na okamžik, který se konal v sobotu 10. července 2021 na náměstí Velké Moravy u kostela Svatého Ducha. Svoji první, čili primiční, mši zde sloužil novokněz, který právě ze Starého Města pochází a kde celý život vyrůstal. P. Michal Staufčík přilákal na náměstí skoro 2 tisíce návštěvníků, aby se jeho první mše zúčastnili.
Slavnostní procesí, v němž nechyběli desítky věřících i kněží, doprovodilo sedmadvacetiletého novokněze od jeho rodného domu až na náměstí Velké Moravy, kde se mše pod širým nebem konala.
Mezi návštěvníky nechyběli ani senátor Josef Bazala, starosta Starého Města pan Kamil Psotka nebo místostarosta Uherského Hradiště Čestmír Bouda.
„Všechny vás srdečně vítám ve Starém Městě, velkomoravském Veligradu. Jsem rád, že jste se nechali shromáždit Hospodinem ke slavení této eucharistie, která je mou primiční mší svatou. Tuto největší oběť mše svaté přináším jako opravdu velké díky Pánu za všechno, čím mě obdaroval a za všechny, které mně do života a na cestu povolání poslal,“ zahájil svoji první mši Michal Staufčík.
Michal Staufčík vyrůstal ve Starém Městě, kde také navštěvoval základní školu a později rovněž gymnázium. Kněžský seminář navštěvoval v Olomouci s tím, že poslední tři roky studoval v Římě. Olomoucký arcibiskup Jan Graubner rozhodl, že mladý kněz bude působit jako kaplan ve Valašských Kloboukách. Do jeho dalšího působení mu přejeme, ať se mu nadále daří a vede co nejlépe.
„Podle množství účastníků primice to byla asi zatím největší akce, která na náměstí byla. Příchozí z širokého okolí byli účastni nejen primiční mše, ale mnozí navštívili i památník Velké Moravy nebo vyhlídkovou věž,“ řekl starosta Psotka.

Aleš Korvas

Foto: František Ingr

Foto: František Ingr


Foto: František Ingr

Foto: František Ingr


Foto: František Ingr

Foto: František Ingr

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb