Novinky

Nadcházející akce

nenalezeno

Kalendář akcí

< Leden 2022 >
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22Reprezentační ples města all day
23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2022

Poslední volný pozemek na Školním hospodářství byl vydražen
Vysoký zájem o poslední volný pozemek v areálu bývalého Školního hospodářství určený k výstavbě samostatně stojícího rodinného domu byl v pondělí 21. června 2021 vydražen. Patnáct zájemců se utkalo o prodej 691 m2 velkého pozemku ve velkém zasedacím sále Městského úřadu ve Starém Městě obálkovou metodou, když rozhodujícím kritériem byla výše nabízené ceny za jeden metr čtvereční bez DPH. Vítězná nabídka činila 3751 Kč/m2, ke které je potřeba přičíst 21%. Tímto prodejem byla završena první etapa prodejů parcel určených pro výstavbu rodinných domů v areálu bývalého Školního hospodářství.
„O poslední volný pozemek byl mezi obyvateli veliký zájem, to nás na jednu stranu těšilo, na druhou ale mrzelo, protože jsme věděli, že dalších čtrnáct zájemců odejde s prázdnou. Všechny jsme ale ubezpečili, že prodej dalších parcel, kterých by mělo být kolem dvaceti, by mohl být připraven během dvou let,“ řekl místostarosta Starého Města Martin Zábranský.
Zbývající budovy na pozemcích dřívějšího družstva jsou určeny k demolici a celý areál bude postupně rozparcelován a zasíťován. Celý proces by měl být zahájen ještě během léta nebo podzimu letošního roku. „Pokud nedojde k žádným průtahům z důvodů neočekávaných komplikací během výběrových řízení, mohlo by se s demolicí začít relativně brzy, řekněme v řádu měsíců. Současní nájemníci jednotlivých budov v areálu již obdrželi výpovědi z nájmů a celý areál tak bude vyklizen během prázdnin,“ doplnil starosta Kamil Psotka.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb