Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.8.2021Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 4.9.2021Ulov si kroužek – Den otevřených dveří SVČ Klubko
  • 5.9.2021Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 5.9.2021Velkomoravský koncert
  • 11.9.2021Slovácké slavnosti vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz


Těžce pochopitelný nález učinil jeden ze staroměstských myslivců během procházky revírem. Když se přiblížil k zásypu, ve kterém přikrmují myslivci zvěř během zimních měsíců, aby jej po zimě vyčistil, objevil sedmnáct pytlů s nápisem odpad. Pytle byly vyhozeny v místě, kde se zásyp nachází, to je v místě, kam běžně turisté nechodí a na místo se musí přijet autem. Každý z pytlů obsahoval gumové rukavice, roušky a ochranné obleky.

Celé místo bylo zdokumentováno a případ byl předán k prošetření na Odbor životního prostředí ve Starém Městě. To bude na vyřešení spolupracovat s policií.
„Je to pro mě něco nepředstavitelného. Všichni mají možnost zlikvidovat odpad v nedaleké firmě, která se likvidací odpadu zabývá. Opravdu nerozumím tomu, co vede některé lidi k tomu, aby si dali tu práci a odpady dovezli do toho mála přírody, kterou ve Starém Městě máme, a stovky kilogramů plastového odpadu pohodili tam. Riskují v případě odhalení nejen obrovskou ostudu, ale i problémy s úřady a policií,“ řekl místostarosta Starého Města Martin Zábranský, který má oblast životního prostředí na starosti.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb