Novinky

Nadcházející akce

nenalezeno

Kalendář akcí

< Leden 2022 >
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22Reprezentační ples města all day
23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2022


Zlepšení životního prostředí, vzhledu města, omezení prašnosti. To jsou hlavní, nikoliv však jediné důvody, proč vedení Starého Města plánuje výsadbu dřevin na několika rozsáhlejších celcích.
Padesátky listnatých stromů se dočká lokalita Na Rybníčku mezi fotbalovým hřištěm, potokem Salaška a ulicí Tovární. Celá lokalita tak bude tvořit nový park, který bude jistě přínosem zejména pro obyvatele sídliště Kopánky. Stejný počet stromů bude vysázen také okolo nově zbudované vodní plochy Olší a podél cesty, která bude vodní plochu spojovat se statkářskou cestou. V této lokalitě tak po vzrůstu stromů vznikne zcela nová lokalita pro rekreaci občanů.
„Další výsadby připravujeme také podél nových rodinných domů na ulici Velehradská. Tam připravili projektanti liniovou výsadbu listnatých stromů a živého plotu. Rodinné domy tak budou odděleny od vozovky hlavní silnice,“ uvedl starosta Kamil Psotka. Studie ozelenění ulice Velehradská.
Menšího rozsahu je připravováno osazení okolí plánovaného parkoviště v ulici U Sklépka a na ulici Úprkova. V této oblasti, konkrétně mezi nově vybudovaným parkovacím stáním a domem s pečovatelskou službou, bude plocha osázena stromem, živým plotem a květinovou výsadbou.
Vedení Starého Města tak již několik let pokračuje ve zvelebování města.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb