Novinky

Nadcházející akce

nenalezeno

Kalendář akcí

< Leden 2022 >
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22Reprezentační ples města all day
23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2022


Investici ve výši přibližně 4 700 000 korun ze strany města, který je zřizovatelem Základní školy ve Starém Městě, si vyžádá rekonstrukce stávajících šaten, vybudování bezbariérového přístupu a nová učebna pracovních činností. Šatní klece budou zcela rozebrány a odstraněny, místo nich se žáci dočkají skříněk, které budou uzamykány čipem, který již nyní děti mají k dispozici. Jeden čip tak bude sloužit k registraci příchodu do školy, uzamknutí šatny, ale také k odběru obědů. „Stávající šatní klece jsou již za zenitem své životnosti. Šatní skříně budou moderní a ovládání bude jednoduché pro všechny žáky,“ uvedl ředitel ZŠ Staré Město Jan Zábranský.
Současně s výměnou šaten bude probíhat také výstavba výtahu, který zabezpečí bezbariérový přístup hendikepovaných žáků k nové učebně pracovních činností. Ta bude opravena společně s dílnou, kde mají žáci k dispozici keramickou pec.
Stavební práce by měly na škole začít na konci června a dokončeny by měly být podle plánu ještě před začátkem dalšího školního roku.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb